پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
آیت‌الله سبحانی:
مسافرت نوروزی امری الزامی نیست
این مرجع تقلید با بیان اینکه مسافرت امری الزامی در ایام نوروز نیست گفت: صله رحم و رسیدگی به کار دوستان و آشنایان در همان شهر و روستای محل سکونت هم اقدام خوبی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از ستاد خبری طرح آرامش بهاری، آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار مدیرکل، معاونان و روسای ادارات اوقاف استان و شهرستان قم اظهار کرد: عید، نشانه شادمانی است اما در صورتی که همه، ملتزم به دین باشند و در آن روز گناهی مرتکب نشوند.

وی افزود: صله رحم، رعایت قوانین از جمله قوانین راهنمایی و رانندگی و محبت نسبت به همنوعان، از جمله مصادیق ترک گناه و محرمات و انجام کار خیر هستند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه مسافرت امری الزامی در ایام نوروز نیست گفت: صله رحم و رسیدگی به کار دوستان و آشنایان در همان شهر و روستای محل سکونت هم اقدام خوبی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: رسانه‌ها نقش مهمی در ترویج کارهای خیر دارند و نباید همه آنها بر مسافرات‌های نوروزی تاکید کنند چرا که می‌بینیم بر اساس آمارهای موجود، هر دو ساعت ۵ نفر در تصادفات نوروزی کشته می‌شوند و این مسئله دلایل متعددی دارد.

آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه تاکنون و بر اساس آمار مراکز درمانی، ۱۱ هزار نفر بر اثر تصادفات و حوادث مشابه به این مراکز مراجعه کرده‌اند عنوان کرد: در شرایط کنونی تبلیغ مسافرت‌های بیش از حد ضروری نیست البته مسافرت‌های بین شهری هم باید تا حد توان با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باشد و اگر با وسیله شخصی هم مسافرتی صورت می‌گیرد، رانندگان در هنگام خواب آلودگی یا کار با گوشی تلفن همراه، از نشستن پشت وسیله نقلیه بپرهیزند.

این مفسر قرآن کریم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه قم و تقدیر از اداره کل اوقاف خاطرنشان کرد: بقاع متبرکه قم اهمیت زیادی دارند و امامزادگان معروفی در این اماکن مدفون هستند.

وی ادامه داد: بقاع متبرکه نقش مهمی در تبلیغ و ترویج معارف دینی و اسلامی دارند و اجرای طرح‌هایی همچون آرامش بهاری با محوریت این اماکن مقدسه، تاثیر بسزایی در گسترش فرهنگ دینی دارند.

آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه لازم است نماز جماعت در بقاع متبرکه اقامه شود عنوان کرد: مسافران نوروزی با حضور در نمازهای جماعت، با فرهنگ دینی آشنایی بیشتری پیدا می‌کنند و نماز هم ستون دین است و باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تشکر از رئیس و مجموعه مدیران و کارکنان سازمان اوقاف به دلیل اجرای طرح آرامش بهاری در سراسر کشور گفت: امیدواریم اینگونه طرح‌های فرهنگی و مذهبی با قوت بیشتر ادامه یابند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : جعفر سبحانی , دین , نوروز
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .