پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
بازارچه های نوروزی گامی موثر در ایجاد اشتغال
بازارچه ها و نمایشگاه های نوروزی که قبل از سال نو در ورودی های شهر و اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران دایر می شود گامی در ایجاد اشتغال در استان می باشد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، قم  یکی از استان های کوچک می باشد که از شهرهای زیارتی و مذهبی مهم ایران محسوب می شود و یکی از قطب های بزرگ توسعه توریسم مذهبی کشور به شمار می آید. این استان در گذشته به دلیل قرار گرفتن در مسیر راه ابریشم دارای اهمیت ارتباطی فراوانی بوده است و امروز هم در شاهراه مواصلاتی و حمل و نقل ایران و رابط بین استان ها قرار دارد.

از طرفی هم وجود اماکن مذهبی حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران در این استان بر اهمیت آن بیش از پیش افزوده است و همین موضوع باعث شده است که مورد توجه مسافران از نقاط مختلف ایران و حتی کشورهای مسلمان دیگر قرار بگیرد که در همین راستا می توان به 20میلیون مسافری که سالانه به قم سفر می کنند، اشاره کرد که در این خصوص عیسی رضایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان قم گفت: سالانه بیش از 100میلیون تردد از قم اتفاق می افتد و بیش از 20 میلیون زائر در قم حاضر می شوند.

این در حالی است که استان قم دارای ظرفیت‌های خوب در بخش گردشگری است که می‌تواند مقصدی برای بازدید کنندگان باشد که می توانیم به دریاچه حوض سلطان، کویر قم، کوه نمک و کاروانسری دیر گچین که مادر کاروانسراهای کشور نام دارد و دیگر اماکن تاریخی این شهر اشاره کرد.

سالانه گردشگران بسیاری از خارج و داخل کشور برای زیارت حرم حضرت معصومه(س) وارد این استان می شوند که برای استان قم اشتغالزایی را به همراه دارد که باید از این ظرفیت ها بهترین استفاده را کرد.

ایام نوروز یکی از این بازه های زمانی مهم برای ایجاد این بازارچه ها می باشد که این مستلزم یک هماهنگی و اراده محکم مسئولین می باشد؛ در این خصوص عیسی رضایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان قم با اشاره به ایجاد بازارچه های نورزی، اظهار داشت: در زمینه عرضه صنایع دستی یا کارگاه هایی که به صورت زنده می خواهند تولید داشته باشند این بازارچه های مناسب می باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان قم ادامه داد: سعی کرده ایم در بخش هایی از استان این بازارچه ها ایجاد شود تا تولید کنندگان بتوانند محصولات خود را اراده دهند.

به هرحال امیدواریم این بازارچه های و نمایشگاه های نورزی که در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و ورودی شهر برپا شده است بتواند برای همشهری ها اشتغال زایی داشته باشد و آن رکودی که در این بازار حاکم شده است کمتر شود و از طرفی هم این صنایع به عنوان سوغات قم به دیگر شهر ها معرفی شود.

انتهای پیام/

برچسب ها : گردشگری , بارارچه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .