پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
ایام نوروز فرصت مناسبی برای ترویج دین و امربه معروف است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه روحانیت با عمل مناسب می توانند جوانان را جذب کنند، گفت: ایام نوروز فرصت مناسبی برای ترویج دین و امربه معروف و نهی از منکر است.

 آیت الله محسن فقیهی در گفتگو با خبرنگارقم فردا با اشاره به ایام عید نوروز، اظهار داشت: باید از این تعطیلات برای انجام تفریحات سالم، صله رحم و امر به معروف و  نهی از منکر استفاده کرد.

وی ادامه داد:باید از این فرصت تعطیلات برای ترویج دین و امر به معروف  و نهی از منکر البته با زبان محبت استفاده کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه تنها مسئله ای که مردم را جذب دین می کند، اخلاق و رفتار است، گفت: باید طوری فعالیت و رفتار کنیم که  نگویند این شخص خودش اهل دیانت و عمل به  دین نیست.

وی بیان داشت: روحانیت قبل از هر منبری سیره انبیاء الهی و پیامبر اسلام و معصومین(ع) به خصوص در بعُد رفتاری و برخورد با مردم مطالعه کنند.

این استاد حوزه با اشاره به اینکه مردم از روحانیت سخن نمی خواهند بلکه عمل می خواهند، ابراز داشت: پیامبر(ص) اهل نماز اول وقت، تهجد، نماز شب، استغفار، دعا، تذکر، مراقبه، سلام کردن جلو تر از همه بودند، چرا ما نباشیم. پیامبر(ص) بر قلبها نفوذ کردند؛ بنابراین باید مانند امام راحل ها، طلبه ها و مبلغین این سیره عملی را پیاده کنند تا بتوانند  موجب جذب جوانان شوند.

انتهای پیام/

برچسب ها : آیت الله فقیهی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .