چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
آمار نمایش‌های مجموعه تئاتر شهر
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، طبق آمار بدست آمده از نمایش‌های روی صحنه رفته سال ۹۶ در مجموعه تئاتر شهر بازیگرانی، چون رویا افشار، کورش شاهونه، ترانه کوهستانی، سیروس همتی، غزل شاکری، بهار کاتوزی و ... از پرکاترین بازیگران آثار نمایشی این مجموعه بودند.

مجموعه تئاتر شهر در یک گزارش مشروح اطلاعات آماری فعال‌ترین هنرمندان نمایش‌های به صحنه رفته در تالار‌های مختلف مجموعه تئاتر شهر در سال ۹۶ را اعلام کرد.

این اطلاعات آماری شامل پرکارترین نمایشنامه‌نویس، بازیگر، طراح صحنه، طراح لباس، عکاس و طراح پوستر و بروشور می‌شود.

پرکارترین نمایشنامه نویس

از مجموع ۷۳ نمایشنامه‌نویس داخلی و خارجی که آثارشان در قالب اجرا‌های عمومی و جلسات نمایشنامه خوانی میزبان مخاطبان بوده‌اند، محمد چرم شیر با نگارش نمایشنامه‌های «دی روز – در مصر برف نمی‌بارد»، «اصفهان شهر بچه‌های لهستان» و «بوی خواب» از جمله هنرمندان پرکار تئاتر‌های به صحنه رفته در مجموعه تئاتر شهر بوده است.

پرکارترین بازیگر

از مجموع ۴۲۲ بازیگری که طی سال جاری در نمایش‌های اجرا شده تئاتر شهر حضور داشتند، وحید نفر با بازی در نمایش‌های «چل گیس» به کارگردانی حسین جمالی در تالار چهارسو، «کلنل» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور در تالار اصلی، «هملت و دن کیشوت» به کارگردانی تاجبخش فناییان در تالار اصلی و «مرگ آسید کاظم» به کارگردانی محمد محقق در تالار سایه به عنوان پرکارترین بازیگر نمایش‌های به صحنه رفته در تالار‌های مختلف مجموعه تئاتر شهر طی سال ۹۶ معرفی شده‌اند.

بر طبق آمار به دست آمده رویا افشار، کورش شاهونه، ترانه کوهستانی، فربد فرهنگ، بهار کاتوزی، رحیم نوروزی، الهام شعبانی، سیروس همتی، غزل شاکری، سیامک زین الدینی، مژگان خالقی، عباس جمالی و سروش طاهری در فهرست پرکارترین بازیگران آثار نمایشی تئاتر شهر هستند.

پرکارترین طراحان صحنه

از آثاری که سال ۹۶ در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت، نزدیک به ۶۰ هنرمند به عنوان طراح صحنه در فهرست گروه طراحی آثار نمایشی قرار گرفتند که از این بین منوچهر شجاع با طراحی صحنه سه نمایش «صبحانه در غروب» به کارگردانی گلچهر دامغانی در تالار قشقایی، «هملت و دن کیشوت» به کارگردانی تاجبخش فناییان در تالار اصلی، «چه کسی سهراب را کشت» به کارگردانی شهرام کرمی در تالار قشقایی و امیر حسین دوانی برای طراحی صحنه سه نمایش «کوررنگی» به کارگردانی سیاوش پاکراه در تالار قشقایی، «به طرز غریبی» به کارگردانی آوا فیاض در پلاتو اجرا و «هفت عصر هفتم پاییز» به کارگردانی ایوب آقاخانی در تالار چهارسو پرکارترین طراحان صحنه آثار نمایشی اجرا شده در مجموعه تئاتر شهر معرفی شده اند.

پرکارترین طراح لباس

از مجموع نمایش‌هایی که سال جاری در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت نزدیک به ۵۲ هنرمند به عنوان طراح لباس در فهرست گروه طراحی آثار نمایشی قرار گرفتند که از این بین پریندخت عابدین نژاد با طراحی لباس نمایش‌های «کلنل» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور در تالار اصلی، «آرسن» به کارگردانی بهزاد صدیقی در تالار قشقایی، «چه کسی سهراب را کشت» به کارگردانی در تالار قشقایی هنرمند پرکار حوزه طراحی لباس نمایش‌های مجموعه تئاتر شهر در سال ۹۶ معرفی می‌شوند.

پرکارترین طراحان پوستر و بروشور

براساس نمایش‌هایی که سال جاری در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت نزدیک به ۵۱ هنرمند به عنوان طراح پوستر و بروشور در فهرست گروه طراحی آثار نمایشی قرار گرفتند که از این بین سید محمد مساوات با طراحی پوستر و بروشور نمایش‌های «مرگ آسید کاظم» به کارگردانی محمد محقق در تالار سایه، «وارونه» به کارگردانی همایون حجازی در تالار سایه، «بی پدر» در تالار قشقایی و «فرق اوسط» به کارگردانی رسول کاهانی و مهدی دوایی با طراحی پوستر و بروشور نمایش‌های «محفل بی عاری «» به کارگردانی سیاوش بهادری راد در تالار سایه، «هملت و دن کیشوت» به کارگردانی تاجبخش فناییان در تالار اصلی، «پسران تاریخ» به کارگردانی اشکان خیل نژاد در تالار چهارسو و «فرق اوسط» به کارگردانی رسول کاهانی دو هنرمند پرکار حوزه طراحی پوستر و بروشور نمایش‌های مجموعه تئاتر شهر در سال ۹۶ معرفی می‌شوند.

پرکارترین عکاس

از مجموع نمایش‌هایی که سال جاری در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت نزدیک به ۶۶ هنرمند عکاس در فهرست گروه اجرایی آثار نمایشی قرار گرفتند که از این جمع محمد صادق زرجویان با عکاسی نمایش‌های «ترانه‌ای برای تو» به کارگردانی امین ابراهیمی در تالار سایه، به طرز غریبی» به کارگردانی آوا فیاض در پلاتو اجرا، «مده آ. فصل دوم» به کارگردانی میلاد نیک آبادی در تالار چهارسو و «اهالی هوا» به کارگردانی دیانا فتحی در پلاتو اجرا و «باغ وحش شیشه‌ای» به کارگردانی ندا هنگامی در تالار قشقایی به عنوان پرکارترین عکاس معرفی می‌شود.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : آمار
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .