سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸
شهردار قم:
بیش از 85 درصد از بودجه شهرداری تحقق یافته است
شهردار قم با اشاره به اینکه جمعا برای سال آینده بیش از دو هزار و 500 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است، گفت: بیش از 85 درصد از بودجه شهرداری تحقق یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مرتضی سقائیان‌نژاد پیش از ظهر امروز در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد، با بیان اینکه سال 96، نخستین سال برنامه قم 1400 بود، اظهار داشت: شهردارهای‌ها و مجموعه‌های مختلف در کشور در سال جاری با مشکلات اقتصادی روبرو بودند اما در شهر قم به شیوه مطلوب توانستیم به نتیجه برسیم.

وی ادامه داد: دو هزار و 200 میلیارد تومان بودجه برای سال جاری به تصویب شورا رسیده بود که بیش از 85 درصد از بودجه تحقق یافته است.

شهردار قم با تاکید بر اینکه بودجه سال 97 بر مبنای بودجه سال 96 تدوین شد، گفت: جمع بودجه شهرداری، سازمان‌ها و 300 میلیارد تومانی که برای قطار شهری درنظر گرفته رقمی بیش از دو هزار و 500 میلیارد تومان می‌شود که برای سال آینده درنظر گرفته شده است.

وی افزود: یکی از محورهای اصلی سال آینده برای مدیریت شهری برنامه‌ریزی برای اجرای یک نظام پاسخ‌گویی مطلوب است، سرمایه اجتماعی برای شهرداری بسیار مهم است و بودجه‌های شهرداری توسط مردم تامین می‌شود به همین علت با یک نظام پاسخگویی مدون شده می‌توانیم بسیاری از معضلات و مشکلات را رفع کنیم.

*برای خط یک مترو قم 600 میلیارد تومان درنظر گرفته شده است

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه اتمام پروژه‌های 96 در دستور کار شهرداری قرار دارد، عنوان داشت:‌ طرح تملک فاز پنج عمار یاسر مقداری اصلاح شده است و در سال آینده 80 میلیارد تومان برای آن هزینه می‌شود و برای ادامه خیابان سمیه و مسیر سجادیه نیز 10 میلیارد تومان، بلوار فردوسی حدفاصل گلستان تا پیامبر اعظم(ص) 12 میلیارد تومان و 5.2 از خط یک مترو نزدیک به 600 میلیارد تومان درنظرگرفته شده است.

وی اضافه کرد: برای پروژه خیابان امام خمینی 10 میلیارد تومان، خرید ناوگان اتوبوس شهری 10 میلیارد تومان، بازسازی ناوگان فرسوده 13 میلیارد تومان و پل‌های عابر پیاده نیز 6 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

شهردار قم با اشاره به اینکه پارک بزرگ هزار هکتاری زائر به‌عنوان یکی از پروژه‌های بلند مدت دنبال می‌شود، گفت: این پارک از بوستان کوثر تا کوه خضر نبی با تله سیژ و تله‌کابین احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه دریاچه مصنوعی بوستان غدیر با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان احداث می‌شود، مطرح کرد: برای نیروگاه زباله‌سوز 10 میلیارد تومان، پارکینگ چهل اختران 5 میلیارد تومان و ساختمان شورای اسلامی شهر قم نیز 2.5 میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: دو هزار و 200 میلیارد تومان بودجه برای سال جاری به تصویب شورای اسلامی شهر قم رسیده بود که باید به این بودجه برسیم، هر چند تاکنون آمار دقیقی در اختیار نیست اما بیش از 85 درصد از بودجه تحقق یافته است.

انتهای پیام/

برچسب ها : شهرداری
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .