سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸
امام جمعه قم:
محدودیت های اسلام در زمینه حجاب بر مبنای مصلحت های کلی انسان برای زندگی سعادتمند است / آمریکا بداند دوره بزن و دررو تمام شده است
امام جمعه قم با اشاره به ضرورت حفظ حریم عفاف و حجاب در جامعه گفت: محدودیت های اسلام در زمینه حجاب بر مبنای مصلحت های کلی انسان برای زندگی سعادتمند است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت‌الله اعرافی در خطبه اول نماز جمعه شهر مقدس قم با اشاره به سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: در منابع دسته اول شیعه و سنی صدها روایات در فضایل حضرت فاطمه زهرا(س) بیان شده همچنین در قرآن کریم نیز ۱۳۰ آیه در شان و منزلت حضرت زهرا(س) نازل شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰۰ روایات موثق در منبع اصیل اسلامی از حضرت فاطمه زهرا(س) نقل شده است که در میان آنها خطبه فدکیه از جایگاه برجسته ای برخوردار است.

اعرافی افزود: در منطق اجتهادی شیعه حضرت فاطمه زهرا(س) دارای حجیت قطعی الهی است، سنت قولی و عملی حضرت زهرا(س) برای تمام بشریت الهام بخش است و برای زنان نیز الگوی خاص و برجسته است.

وی با بیان این که الگوی زن مسلمان برای عرضه در برابر الگوهای جاهلانه دنیای معاصر حضرت فاطمه زهرا است، ابراز داشت: حضرت زهرا(س) در عرصه علمی مرجع علمی برای مراجعات افراد و در حوزه سیاست نیز یک رهبر برجسته اسلامی در دفاع از جایگاه ولایت است.

وی ابراز داشت: محدودیت های اسلام در زمینه حجاب بر مبنای مصلحت های کلی انسان برای زندگی سعادتمند در دنیا و آخرت و مصلحت کلی و سلامت خانواده دیده شده است.

امام جمعه قم تاکید کرد: برخوردهای نا به جا و وضع محدودیت های جاهلانه و آزادی های بی اصل و اساس هر دو توهین و ظلم در حق زنان است.

وی خاطر نشان کرد: در مقوله زن مترقی ترین اندیشه های حقوقی و اخلاقی را اسلام ارائه داده که دنیای امروز تشنه این اندیشه های ناب در زمینه حیا و حجاب است.

اعرافی در خطبه دوم نماز جمعه بیان داشت: سرمایه ۲۰۰ هزار شهید، ۵۰۰ هزار جانباز و ۳۰ هزار آزاده در طول دفاع مقدس سرمایه عظیمی بوده که باید در برابر آنها سر تعظیم فرود آورد.

وی ادامه داد: اتصال نسل امروز با تجربه دفاع مقدس یک اصل راهبردی است که باید در قالب سفر راهیان نور با قدرت بیشتری ادامه داشته باشد.

امام جمعه قم اظهار داشت: مساجد کشور هنوز در تراز مسجد اسلامی نیست، باید ۱۰۰ هزار مسجد آباد با سه وعده برگزاری نماز در کشور ایجاد شود، مسجد باید جایگاه علم و کتاب باشد.

وی در ادامه ابراز داشت: از مهمترین اصول حیات کشور حفظ منابع آبی و محیط زیستی  است که یکی از مهمترین راهکارها در این زمینه مسئله درختکاری است.

اعرافی گفت: جشن نیکوکاری امسال هم باید مانند سال های قبل پرشور برگزار شود، در جامعه اسلامی نباید شاهد فقر و تبعیض بود، میزان فاصله های طبقاتی در کشور میزان جدایی از معیارهای اصیل اسلامی را نشان می دهد.

وی در ادامه تاکید کرد: امروزه شاهد تعدی ها و سخنان بی ربط برخی ازمقامات اروپایی و آمریکایی هستیم ؛اصل عزت و مصلحت و هوشمندی در روابط خارجی را مهم می شماریم ولی در مقابل این مواضع زشت و پلید باید در مقابل این مسایل ایستادگی کنیم.


وی افزود: وزیرخارجه فرانسه به ایران آمد، ولی قبل و بعد از سفر حرف های بی ربطی زد؛ آنها در مقاطع مختلف عهد شکنی کردند و امروز نیز از قدرت دفاع ما سخن می گویند،‌ملت و مسئولان ما در مقابل آنها می ایستند در مقاطعی شاهد بودیم که مسئولان ما خوب حرف زدند.

امام جمعه قم اظهارکرد: آمریکایی ها باید بدانند که دوره بزن و دررو و فضولی های بیجا در جهان اسلام تمام شد و امروز با سد انقلاب اسلامی و رهبری فرزانه انقلاب مواجه هستید و قطعا به هیچ یک از آرمان های شیطانی خود نیز نخواهید رسید.

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .