سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸
از برگزاری جشنواره ملی پرچم تا حمایت نمایندگان مجلس از جشنواره
صبح امروز جشنواره پرچم میزبان جمعی از دانش آموزان قمی بودند که نه برای نقاشی هایشان بلکه برای آرمان و هدف شان دور یک دیگر جمع شده بودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، جشنواره نقاشی پرچم در حالی امروز در قم برگزار شد که جای خالی چنین برنامه های در شهر قم به خوبی احساس می شود.

دبیر جشنواره : سال آینده جشنواره ملی نقاشی پرچم برگزار می شود

 محمد رضا سعید تهرانی طی سخنانی در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره نقاشی پرچم که در تالار شهر قم برگزار شد ابراز داشت: سال گذشته اولین دوره جشنواره به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم و مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد که در مجموع حدود 8 هزار نقاشی از دانش آموزان مدارس قم به دست ما رسید و امسال با رشد بسیار خیره کننده این میزان به 31 هزار نقاشی رسید.

وی با اشاره به دقت بالا در داوری آثار و انجام سه مرحله در این باره گفت: مجموعا 15 داور شامل همکاران آموزش و پرورش ، اساتید دانشگاه و نیز نقاشان و گرافیست های قمی در امر داوری حضور داشتند و در نهایت 251 دانش آموز برگزیده شدند.

تهرانی با بیان این که پدر و مادران شما دانش آموزان برای حفظ و عظمت پرچم مقدس کشورمان تلاش کرده و ما در این راه شهید داده ایم،افزود: برای سال آینده برنامه ریزی کرده ایم که این جشنواره به صورت ملی و در ابعاد بسیار گسترده برگزار شود.

رییس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم: رشد 4 برابری آثار ارسالی به جشنواره نقاشی پرچم

 مجید رفیعی در حاشیه برگزاری این جشنواره در گفتگو با خبرنگار ما ابراز داشت: امروز اختتامیه دومین دوره جشنواره نقاشی پرچم برگزار شد که نسبت به اولین دوره که سال گذشته بود، از حیث ارسال آثار ، شاهد رشد چشم گیری بوده ایم به طوری که از حدود 8 هزار اثر در سال گذشته این میزان در جشنواره امسال به بیش از 31 هزار رسید که رشد حدود 4 برابری ارسال آثار را نشان می دهد.

وی افزود: این مساله نشان می دهد که تجربه موثر همکاران ما در برگزاری چنین جشنواره ای به خوبی انباشه شده به طوری که می توانیم سال آینده این جشنواره را به صورت ملی و با محوریت شهر مقدس قم با همکاری وزارت آموزش و پرورش برگزار کنیم

 حجت الاسلام و المسلمین ذوالنور: نمایندگان قم در مجلس از جشنواره نقاشی پرچم حمایت می کنند

 حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان جشنواره استانی نقاشی پرچم ابراز داشت: بی شک این گونه برنامه ها با مشارکت نهادهایی چون شهرداری و آموزش و پرورش در سطح استان می توان در امر فرهنگ سازی به خصوص در رابطه با دانش آموزان عزیز بسیار مفید و موثر باشد.

وی افزود: آن طور که دست اندرکاران برگزاری این جشنواره در سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری گزارش دادند، دانش آموزان و مدارس قم مشارکت بسیار گسترده ای در این دوره از جشنواره داشتند که امیدواریم در سال های آینده نیز این حرکت قم تداوم داشته باشد.

این نماینده مجلس بیان داشت: علاقه و عِرق ملی دانش آموزان و کودکان قمی به پرچم مقدس کشورمان و دیگر نشانه ها و علائم وحدت ملی ، بسیار ارزشمند است چرا که به خصوص در رابطه با این جشنواره بچه ها با دستان کوچک و حماسه ساز خود نقاشی های زیبا و چشم نوازی را ارایه دادند که نشان از علاقه مندی بالای آن ها به کشور و پرچم سه رنگشان است.

وی همچنین گفت: نمایندگان مردم قم در مجلس حامی ترویج فرهنگ ملی در سایه تقویت اتحاد و همدلی میان مردم و نیز حامی این گونه فعالیت های خوب فرهنگی هستند که به برکت آن ها شاهد رشد و پرورش استعدادهای هنری و ذوق دانش آموزان قمی خواهیم بود.

 

 

انتهای پیام/

برچسب ها : جشنواره پرچم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .