سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران:
دوازدهمین جشنواره سراسر قرآن و عترت حوزه های علمیه خواهران برگزار می شود/شرکت بیش از 11هزار نفر در جشنواره
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران با اشاره به شرکت بیش از 11 هزار نفر خواهر طلبه در جشنواره، گفت: دوازدهمین جشنواره سراسر قرآن و عترت حوزه های علمیه خواهران فردا با تقدیر از 90نفر از برگزیدگان در رشته های مختلف برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حجت الاسلام و المسلمین رضا اسکندری ظهر امروز در نشست خبری دوازدهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت حوزه های علمیه خواهران با اشاره به اینکه از این جشنواره هر سال هم از لحاظ کمی و هم کیفی استقبال خوبی می شود، اظهار داشت: امسال دو موضوع سبک زندگی و اقتصاد مقاومتی  برای جشنواره اعلام شده بود.

وی ادامه داد: امسال مقالات خوبی برای جشنواره ارسال شده است و باید گفت امسال نسبت به سال قبل 130 درصد رشد در تدوین مقالات داشته ایم.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران با اشاره به اینکه خواهران به مباحث عمیق تری از قرآن توجه دارند، گفت: سال قبل 166 مقاله و امسال 377 مقاله به جشنواره رسیده است.

وی افزود:تلاش ما این است که خواهران در بحث محتوایی فعال تر شوند و امسال برای اولین بار ترجمه مقالات عربی به فارسی انجام گرفته است.

اسکندری با اشاره به اینکه این تعداد مقالات نشان از افزایش توان علمی خواهران می باشد، عنوان داشت: در بحث تدوین کتاب سال قبل 11 عنوان و امسال 31 عنوان کتاب و در بحث شعر، داستان و قطعه ادبی سال گذشته 185 اثر و امسال هم 278 اثر به جشنواره رسیده است.

وی خاطرنشان کرد:خواهران طلبه سطح 2 در آثار تفسیری هم رشد داشته اند؛ خواهران در تفسیر ترتیبی نمونه سال قبل 806 و امسال 1297 نفر و در تفسیر موضوعی(کتاب زن در تفسیر نمونه) سال قبل 375 نفر و امسال 747 نفر شرکت کرده اند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران با اشاره به خواهران طلبه سطح 3، ابراز داشت:در تفسیر اخلاقی قران سال قبل 333 نفر و امسال 241 نفر ، در ترجمه و مفاهیم نهج البلاغه سال گذشته 841 نفر و امسال 1257 نفر و در تفسیر المیزان سال گذشته 378 نفر و امسال 341 نفر شرکت کننده حاضر بودند.

وی اضافه کرد: دربحث قرائت، روخوانی و تجوید قرآن کریم سال گذشته 5200 نفر و امسال 5480 نفر شرکت داشته اند و همچنین در حفظ 10جزء قرآن کریم  سال قبل 341 نفر و امسال 373 نفر و در حفظ 20جزء قرآن کریم سال قبل 153 نفر و امسال 86 نفر و در حفظ 30جزء قرآن کریم هم سال قبل 172 نفر و امسال 42 نفر شرکت کننده حاضر بودند.

اسکندری ادامه داد: این کاهش شرکت کننده در این بخش ها به دلیل قانون و شرایط خاص می باشد که افرادی که در یک سال مقام کسب کرده باشند در سال دیگر نمی توانند شرکت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهداف جشنواره اشاره کرد و گفت: تقویت افزایش فرهنگ قرآن در بین خواهران، توسعه فرهنگ قرآنی در کشور، تربیت داوران خواهر قرآنی و تسلط بر موضوعات قرآنی می باشد.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران با اشاره به شرکت بیش از هشت هزار خواهر طلبه در کشور در طرح زمزمه های قرآنی در مدارس، عنوان داشت:امسال نهضت قرآنی در ماه رمضان را برگزار کردیم که 55 هزار جلسه قرآنی در کشور را برگزار کردیم.

وی خاطرنشان شد:170 هزار خواهر طلبه و 43 هزار خواهر مبلغ فعال  در کشور داریم که در تلاش هستیم برای سال آینده بحث گسترش حفظ قرآن بانوان و مادران جامعه را داشته باشیم.

اسکندری با اشاره برنامه های سال آینده ، بیان داشت:در تلاش هستیم از سال آینده بستری را فراهم کنیم تا خواهران طلبه در کشور هر سال یک جزء از قرآن را حفظ کنند همچنین حفظ آیات کلیدی جزء 30 قرآن و آیات کاربردی قرآن در زندگی از اهداف دیگر ما برای سال آینده می باشد.

وی افزود: این جشنواره فردا با سخنرانی حجت الاسلام قرائتی و حجت الاسلام بهجت پور و قرائت پیام آیت الله سبحانی برگزار خواهد شد که در این جشنواره از 90 نفر برگزیده بخش های مختلف تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .