سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸
در 17 اسفند ماه؛
همایش حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های ملی و فراملی برگزار می شود
رئيس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي از برگزاری همایش حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های ملی و فراملی در روز 17 اسفندماه خبر داد و گفت: 22 مقاله تایید و ارزیابی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حجت‌الاسلام و المسلمین نجف لک‌زایی پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی همایش حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های ملی و فراملی با اشاره به اینکه حوزه علمیه باید انقلابی بماند تا نظم در معرض خطر قرار نگیرد، اظهار داشت: بر همین اساس در سال 95 کمیته علمی در این زمینه در دفتر تبلیغات اسلامی تشکیل و بر اساس آن برنامه‌ریزی شد.

وی ادامه داد: اهداف همایش حوزه انقلابی صیانت از اصالت و ارزش‌های بنیادین حوزه‌های علمیه، توسعه و ترویج بینش انقلابی در حوزه‌های علمیه، نقد اندیشه و جریان‌های تضعیف‌کننده باورهای انقلابی در حوزه می باشد.

رئيس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي با اشاره به محورهای اصلی برای همایش گفت:‌ مفهوم‌شناسی، مبانی و شاخصه‌های حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های ملی حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های فراملی حوزه انقلابی، آسیب‌شناسی حوزه انقلابی، آینده‌پژوهی و راهکارهای ارتقاء حوزه انقلابی از جمله محورهای اصلی این همایش است.

وی بیان داشت: همایش حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های ملی و فراملی در روز 17 اسفند از ساعت هشت تا 12 در سالن همایش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.

معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به تایید 22 مقاله ، عنوان داشت: هشت کرسی نقد در دبیرخانه از سال 95 برگزار شده است که این ها در یک جلد و مقالات در دو جلد منتشر و در همایش رونمایی خواهد شد.

وی خاطرنشان شد: سخنران افتتاحیه  رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه حجت الاسلام واعظی خواهد بود که در این همایش از برخی منشورات هم رونمایی خواهد شد.

حجت الاسلام لک زایی با اشاره به اینکه این همایش در سه پنل بصورت همزمان اجرا خواهد شد، گفت: اختتامیه هم در همان روز راس ساعت 11 برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: ما رویکرد حوزه انقلابی را در مسئولیت دیده ایم یعنی هر فردی در مسئولیت خود باید به درستی انجام وظیفه کند.

رئيس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي با اشاره به تلاش برای ایجاد سند انقلابی بعد از همایش، ابراز داشت: حوزه انقلابی علاوه بر بخش سیاسی محتاج بخش آموزشی و فرهنگی هم می باشد.

وی مبانی و ضرورت‌های حوزه انقلابی، عرصه‌ها و شاخص‌های حوزه انقلابی، حوزه انقلابی از منظر امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب و اندیشمندان اسلامی، حوزه انقلابی و تأمین نیازهای تئوریک نظام جمهوری اسلامی، حوزه انقلابی و توسعه کیفی دانش‌های حوزوی، حوزه انقلابی و توانمندسازی علوم انسانی و حوزه انقلابی و مسؤولیت‌های اجتماعی را از موضوعات مطرح شده زیرمجموعه محورهای اصلی ذکر کرد.

حجت الاسلام لک زایی افزود: حوزه انقلابی و صدور فرهنگ انقلاب اسلامی، حوزه انقلابی و تبلیغ بین‌الملل، حوزه انقلابی و مسائل جهان اسلام، حوزه انقلابی و گفت‌وگوی ادیان از جمله موضوعات محور مسؤولیت‌های فراملی حوزه انقلابی است.

وی ادامه داد: آسیب‌شناسی سیاست‌زدگی حوزه‌های علمیه، آسیب‌شناسی سیاست‌گریزی حوزه‌های علمیه، آسیب‌شناسی جریان‌های تضعیف‌کننده روحیه انقلابی حوزه، آسیب‌شناسی رابطه حوزه علمیه و دولت‌ها در جمهوری اسلامی، آینده‌پژوهی مسؤولیت‌های متقابل حوزه و نظام جمهوری اسلامی، آینده‌پژوهی نقش حوزه‌های علمیه در تمدن نوین اسلامی و راهکارهای ارتقاء وجه انقلابی حوزه در ابعاد، آموزش، پژوهش و تبلیغ از دیگر موضوعات محورهای همایش است.

 

انتهای پیام/160

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .