سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم خبر داد:
آموزش بیش از 1100نیروی متخصص امر به معروف و نهی از منکر در قم
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با اشاره به تشکیل شورای امربه معروف در تمام صنوف استان،گفت:در قم حدود پنج هزار نفر طلایه دار امر به معروف ونهی از منکر آموزش های لازم را گذرانده اند که از بین این تعداد 1170 نفر نیروی متخصص در این امر جدا شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین معرفت عصر دیروز در نشست خبری که در محل ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم برگزار شد با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه فراموش شده در کشور است، اظهار داشت:در اسلام بر اجرای فریضه امربه معروف و نهی از منکر بسیار تاکید شده است.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن کریم در 300 آیه از امر به معروف و نهی از منکر صحبت کرده است اما افراد اندکی از این آیات مفاهیم درست و مناسب را درک می کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر خشونت ندارد، گفت: این فریضه باید با زبان نرم و ملایم همچون پیامبر اسلام(ص) انجام گیرد.

وی بیان داشت:در قم حدود پنج هزار نفر طلایه دار امر به معروف ونهی از منکر که آموزش های لازم را گذرانده اند و احکام این فریضه را می دانند داریم.

حجت الاسلام معرفت با اشاره به اینکه از این تعداد 1170 نفر نیروی متخصص جدا شده است، ابراز داشت: تمام این افراد طلایه دار زیرپوشش آموزش هشت ساعته قرار گرفتند تا در گشت‌های لسانی در سطح شهر و استان قم به کار گرفته شوند.

وی اضافه کرد: حجاب یکی از دغدغه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر است و تنها دغدغه ستاد حجاب نیست؛ این ستاد در هر جا که فساد و منکری انجام می‌شود دغدغه دارد، در تمام اتحادیه‌های صنفی استان قم شورای امر به معروف و نهی از منکر را تشکیل دادیم و در صورت عدم حل یک مشکل در این شورا، مساله را به مرجع قضایی و انتظامی ارجاع خواهیم داد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با اشاره به اینکه در 110 اداره دولتی استان شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: 95 درصد از ادارات دولتی دارای شورای امر به معروف و نهی از منکر می باشند.

وی افزود: به دو هزار و 300 معلم در استان آموزش ضمن خدمت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در تفاهم نامه بین ستاد و آموزش پرورش خواهیم داد.

حجت الاسلام معرفت به نبود مرکز تخصصی امر به معروف و نهی از منکر در حوزه اشاره کرد و گفت: در حوزه علمیه مرکز تخصصی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر وجود نداشت، قرار است یک مرکز تخصصی در این زمینه تشکیل شود و عده‌‌ای متخصص و مربی امر به معروف و نهی از منکر تربیت شوند.

وی گفت: در بسیج شوراهای امر به معروف و نهی از منکر شکل گرفته است و 150 نفر از ضابطان قضایی در سطح استان به امر به معروف و نهی از منکر مشغول هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با اشاره به لزوم جلوگیری از منکر در استان قم اظهار کرد: باید حرکتی انجام بدهیم که منکری در استان انجام نشود، در استان قم مشکل در زمینه امکانات تفریحی داریم و جوانان باید بتوانند به صورت سالم اوقات فراغت خود را سپری کنند.

وی ادامه داد: در خصوص چهارشنبه آخر سال پیشنهاد دادیم که مکان خاصی در خارج از شهر قم توسط شورای تامین در نظر گرفته شود تا جوانان بتوانند به صورت مدیریت شده به شادی بپردازند.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .