سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸
آیت الله اعرافی در دیدار وزیر آموزش و پرورش:
در زمینه نظریه پردازی فقهی مرتبط با نظام آموزش و پرورش، کم کاری داشته ایم
مدیر حوزه های علمیه تصریح کرد: متاسفانه با وجود همه تلاش های صورت گرفته در زمینه نظریه پردازی فقهی و دینی که مرتبط با نظام آموزش و پرورش کشور باشد، کم کاری هایی داشته ایم که باید آن را جبران کنیم.

به گزارش قم فردا، آیت الله علیرضا اعرافی ، پیش از ظهر امروز طی سخنانی در سومین اجلاس فصلی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش که در ساختمان مرکز مدیریت حوزه های علمیه واقع در جمکران قم برگزار شد ، با اشاره به ضرورت افزایش تعامل میان حوزه و روحانیت با وزارت آموزش و پرورش ونهادهای مرتبط اظهار داشت: حوزه های علمیه همان طور که دست به مطالبه گری می زند، خود را اجتماعی دانسته و در خدمت اهداف جامعه و نظام اسلامی از جمله مباحث مربوط به نظام آموزش و پرورش کشور است.

وی با تاکید بر این که خدمت رسانی و گره گشایی از مشکلات فراروی کشور و نظام جزو هویت و الزامات حوزه و نهاد روحانیت به شمار می رود، گفت: ما مهمترین نهاد اجتماعی را آموزش و پرورش می دانیم و به همین خاطر است که از سال ها پیش زمینه تعامل و همکاری میان وزارت آموزش و پرورش و حوزه های علمیه با ایجاد ستاد همکاری ها فراهم شده و حقیقتاً نیز باید این تعامل ها و نشست ها روز به روز تقویت و توسعه یابد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین خاطر نشان کرد: طبعاً در این راستا هر اقدامی می بایست سنجیده، همراه با تفکر و اندیشه علمی باشد و به خصوص این که ما در جهت تحقق منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید نهایت تلاش خود را انجام دهیم.

وی با اشاره به این که در زمینه نظریه پردازی فقهی و علمی مرتبط با آموزش و پرورش در گذشته کم کاری هایی شده ، ابراز امیدواری کرد: با تلاش و همت حوزویان و فعالان وزارت آموزش و پرورش و جامعه علمی تا حدودی این کم کاری ها جبران شده و همه ما در رابطه با تحول در آموزش و پرورش خود را مقید و مسئول بدانیم.

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .