چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
حجت الاسلام ذوالنور:
نبود تضمین در برجام عامل برخی مشکلات است
رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه نبود تضمین در برجام عامل برخی مشکلات است، گفت: پیشرفت کشور را مدیون مدیریت جهادی، فرهنگ بسیجی و تبعیت محض از ولایت فقیه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری دیشب در مراسم بزرگداشت شهدای هسته‌ای که با موضوع دست‌آوردها و خسارت‌های برجام در سالن همایش‌های مدرسه علمیه دارالشفا با اشاره به اینکه  جامعه اسلامی با فراز و نشیب‌های مختلفی روبه رو بوده است، اظهار داشت: در جلسه مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از نقش برجام در عرصه اقتصادی سوالاتی را از آقای ظریف پرسیدیم که به حاشیه کشیده شد.

وی ادامه داد:آمریکایی ها تحریم های آیسا را تمدید کردند چرا که ما تضمین نداشتیم تا در مقابل آنها بایستیم و نگذاریم تمدید شود و یا در صورت این کار آنها هزینه ای را پرداخت کنند.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه باید در برجام تضمین می گرفتیم، گفت:اگر در دوران مذاکرات، مذاکره کنندگان به مردم می‌گفتند که کدام مسیر را انتخاب کرده‌اند و کدام چیزها را در ازای کدام امتیازات می‌دهند مردم به آنها اجازه حرکت نمی‌دادند.

وی عنوان داشت: مسئولان اعلام می کنند که برجام کار خود در عرصه اقتصادی را رانجام داده است اما نظام ما درگیر مسائل نرم افزاری و FATF  می باشد در حالی که اینگونه نیست چراکه نظام با بانک های کوچک ارتباط دارد امابا بانک های بزرگ ارتباطی نداریم با توجه به اینکه سیستم بانکداری غرب یکپارچه است.

ذوالنور با اشاره به عدم ارتباط با بانک های بزرگ دنیا، افزود: در صورت ارتباط بانک های بزرگ با ایران آنها توسط آمریکا تحریم خواهند شد به همین دلیل ارتباطی با ایران ندارند از طرفی هم بی‌توجهی افراد نسبت به تحریم‌های برداشته نشده یکی از علل مشکلات اقتصادی در حوزه بانکی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: : مسولان پیوستن به کنوانسیون تحریم منابع اقتصادی تروریسم را به مجلس فرستاده درحالی‌که تعریف ایران اسلامی با کشورهای غربی متفاوت است، آنها تروریست را حزب الله، سپاه و.. می دانند در حالی که ما تروریست را داعش و... می دانیم به همین علت اگر این موضوع را بپذیریم همه داشته‌های خود را از دست می‌دهیم.

نماینده مجلس با اشاره به اینکه دنیا از پیشرفت‌های نظام اسلامی متحیر مانده است، یاد آور شد: در عرصه‌های مختلفی از جمله نظامی و موشکی با وجود اینکه تحریم بوده اما به شیوه مطلوب توانسته به پیشرفت برسیم چرا که در برخی از این عرصه‌ها وابسته به دولت‌ها نبوده که هر عملکردی را که خواستند دنبال کنند و همچنین افرادی که در این عرصه‌ها کار کردند صاحبان فیش‌های نجومی و دنبال‌رو قدرت نبودند بلکه برای منافع ملی تلاش کردند.

وی اضافه کرد:هر پیشرفتی در کشور را مدیون مدیریت جهادی، فرهنگ بسیجی و تبعیت محض نسبت به فرمان ولایت فقیه هستیم، امروز هم برای حل مشکلات اقتصادی ، اقتصاد مقاومتی یکی از راهکار ها می باشد.

انتهای پیام/160

برچسب ها : ذوالنور ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .