چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
فریدون عباسی:
شهدای هسته ای نسبت به نظام صداقت و دیانت داشتند/ انرژی هسته ای کشور 16سال در دست کارگزاران بود
رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه انرژی اتمی کشور 16سال در دست تفکر کارگزاران بود، گفت: در شرایط کنونی جامعه اسلامی نیازمند برگشت به مسیر اصلی انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، فریدون عباسی امشب در مراسم بزرگداشت شهدای هسته‌ای که با موضوع دست‌آوردها و خسارت‌های برجام در سالن همایش‌های مدرسه علمیه دارالشفا با اشاره به اینکه اگر به گذشته برگردیم برخی افراد با انقلاب موافق نبودند، اظهار داشت: اما امام خمینی(ره) به نوع دیگری به اسلام و دنیا نگاه می کرد.

وی ادامه داد: افرادی که از سایه جنگ می‌ترسند نسبت به دنیا یک نگاه  و تفکر ساده‌اندیشی دارند و این نگاه آنها در عرصه‌های مختلف عملکرد این افراد را مورد توجه قرار می‌دهد و اکنون در شرایط کشور نیز به خوبی این موضوع قابل مشاهده است.

رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه شهید علی محمدی بر روی راکتور آب سنگین اراک مطالعه کرده بود، گفت: افراد بسیاری برای پیشرفت انرژی هسته‌ای کشور تلاش کرده‌‌اند.

وی عنوان داشت:انرژی اتمی کشور 16سال در دست تفکر کارگزاران بود البته اقداماتی هم انجام دادند؛ تفاوت‌هایی میان شهدای هسته ای وجود داشت اما صداقت آنها در ارتباط با نظام اسلامی به‌خوبی قابل مشاهده و روحیه معنوی این افراد نیز در میان مردم معروف بود.

عباسی با اشاره به اینکه ویژگی این 4شهید هسته ای صداقت بود، ابراز داشت: رشد هسته‌ای کشور نتیجه تلاش جوانان و افراد متخصص است، در دولت‌های نهم و دهم قطعنامه‌های مختلف علیه نظام اسلامی صادر شد اما بسیاری از افراد نسبت به این قطعنامه‌ها سکوت کامل اختیار کردند.

وی افزود: در سال 84 برخی از افراد امنیتی متوجه شدند که احتمال ترور برخی از دانشمندان هسته‌ای وجود دارد به همین علت چتر امنیتی خود را توسعه بخشیدند به همین علت تیم‌های ترور نتوانستند به نتیجه مورد نظر برسند اما در سال 88 با فتنه فتنه‌گران جو امنیتی کشور به شیوه‌ای تضعیف شد و تفکر دستگاه‌های امنیتی به سمت جلوگیری از فتنه و مهار آن سوق یافت به همین علت دشمن توانست به ترور اقدام کند.

رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی خاطرنشان شد: دشمن با این ترور ها در این فضا می خواست به نوعی علت و تقصیر را بر گردن نظام بیندازد.

وی با اشاره به اینکه ما در جامعه از این افراد بسیار داریم، ابرازداشت:جامعه اگر تقوای این شهدا را داشته باشند و با علم خود ترکیب کنند می توانند کشور را به پیشرفت برسانند.

عباسی با اشاره به اینکه به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی باید با استفاده از نخبگان متعهد در بخش‌های مهم کشور آسیب‌ها را کمتر کنیم، مطرح کرد: در شرایط کنونی جامعه اسلامی نیازمند برگشت به مسیر اصلی انقلاب اسلامی است چراکه باید از اشرافی‌گری و نگاه‌های لیبرال دور شویم تا بتوانیم جامعه را به سمت اهداف مورد نظر حرکت دهیم.

 

انتهای پیام/160

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .