چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
حجت‌الاسلام والمسلمین نبویان:
تاکنون به دیپلماسی دینی به شیوه مطلوب در کشور نپرداخته ایم
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کسانی که به دنبال ارتباط با آمریکا هستند خود آمریکایی اند، گفت: تا کنون نتوانسته ایم در نظام اسلامی به شیوه مطلوب به دیپلماسی‌ دینی بپردازیم درحالی‌که اگر به این دیپلماسی می‌پرداختیم شرایط کنونی را نداشتیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود نبویان امشب در مراسم بزرگداشت شهدای هسته‌ای که با موضوع دست‌آوردها و خسارت‌های برجام در سالن همایش‌های مدرسه علمیه دارالشفا با اشاره به اینکه دو نوع دیپلماسی داریم، اظهار داشت: دیپلماسی اول دیپلماسی دینی و اسلامی و نوع دوم دیپلماسی لیبرال و غربگرا می باشد.

وی ادامه داد:مدتی است دولت هایی که در راس کار قرار می گیرند به دیپلماسی لیبرال  و غربگرا معتقد هستند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی آیات قرآن که نباید با کفار همکاری و لبخند زد، گفت: نمایندگان مجلس کشور با سران کشورهای دشمن عکس یادگاری گرفتند که این یک اقدام تأسف‌آور است در حالی که چند روز قبل کشور ما را تحریم کرده بودند.

وی بیان داشت:در آیه قرآن آمده است که کسی که به دنبال محبت کفار است این فرد از آنهاست، بر اساس آیات قرآن کریم هر فردی که به دنبال ارتباط با آمریکا بوده خودش آمریکایی است.

نبویان  اضافه کرد: افرادی که به آمریکا اعتماد می‌کنند به دنبال ساختن خانه ای  بر روی تارهای عنکبوت هستند، در موضوع هسته‌ای در برجام به دشمن اعتماد کردیم و اکنون وضعیت مردم به خوبی قابل مشاهده است.

وی خاطرنشان کرد: دعوای آمریکا با مسائل هسته ای و یا موشکی ایران نیست بلکه آنها به دنبال از بین بردن اصل نظام هستند؛ همه برنامه های ماهواره ای به دنبال ازبین بردن اسلام هستند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر دشمنان به اقتدار برسند هیچ‌گاه مراعات لبخند ما و تعهدات خود را نمی‌کنند، افزود: آمریکا چاره ای بر آمدن به پای میز مذاکره نداشت چرا که ایران با سرعت در حال پیشرفت بود و هیچ چیزی پیشرفت آن را متوقف نمی کرد.

وی ابراز داشت:دیپلماسی دینی دارای ملاک هایی است، در این چند سال دیپلماسی دینی را کنار گذاشته ایم که چیزی جز خانه عنکبوت نصیب ما نشده است.

نبویان گفت: تا کنون نتوانسته ایم در نظام اسلامی به شیوه مطلوب به دیپلماسی‌ دینی بپردازیم درحالی‌که اگر به این دیپلماسی می‌پرداختیم شرایط کنونی را نداشتیم.

انتهای پیام/160

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .