چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
در دیدار وزیر دفاع با مراجع عظام تقلید مطرح شد؛
نیروهای مسلح از مفاخر و عظمت های ایران اسلامی هستند / اقتدار کشور را مدیون اسلام هستیم
مراجع عظام تقلید و علما در دیدار با وزیر دفاع، نیروهای مسلح کشورمان را از مفاخر و عظمت های ایران اسلامی برشمرند و بر ضرورت تقویت بنیه دفاعی کشور تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، وزیر دفاع کشورمان صبح امروز در سفری یک روزه با مراجع عظام تقلید و علما در قم دیدار کرد.
شرایط حساس منطقه و اهمیت آمادگی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران محور دیدار های امروز بود.
وی در این سفر با آیات عظام نوری همدانی ، علوی گرگانی ، جوادی آملی و همچنین آیت الله سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س) دیدار و گفت و گو کرد.

آیت الله نوری همدانی:اقتدار و امنیت کشور را مدیون اسلام هستیم

وی در دیدار سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: نیروهای مسلح باید از نظر قدرت عبادی، نظامی و جهادی افراد قوی را در اختیار داشته باشند و در چارچوبی که قرآن قرار داده است حرکت کنند.
وی با بیان اینکه در میان نعمت‌های خداوند بالاترین نعمت ولایت اهل‌بیت)ع( است گفت: نظام اسلامی ایران پرتوی از ولایت ائمه(ع) است و خدمت به این نظام بسیار مقدس و دارای ارزش است.
آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه سرمایه نظامی که در جمهوری اسلامی وجود دارد در هیچ جای دیگر نیست، تاکید کرد: از نظر تجهیزات نظامی و نیروهای انسانی در جایگاه و شرایط مطلوبی قرارداریم که همه آن را مدیون اسلام هستیم زیرا اسلام مردم رابه گونه‌ای تربیت می‌کند که از شهادت هیچ ترسی ندارند و برای دفاع از کشور و ناموس خود از همه چیز می‌گذرند.
آیت الله نوری همدانی در پایان با بیان اینکه دشمنان باید همیشه رعب و وحشت لشکر مسلمین را در دل داشته باشند گفت: در احادیث بسیاری آمده است که شکر نعمت، نعمت را زیاد می‌کند؛ خداوند نعمت‌های زیادی به انسان داده است ولی بزرگترین آن‌ها نعمت ولایت اهل بیت(ع) بوده و امروز نیز ولایتی که در جمهوری اسلامی حاکم است سرچشمه گرفته شده ازهمان ولایت است و تمام نیروهای مسلح باید با حفظ وحدت شکر این نعمت را بجا آورند

قدر نعمت استقلال را بدانیم

آیت الله علوی گرگانی نیز در دیدار با وزیر دفاع با اشاره به اینکه باید از درون خودمان را تقویت کنیم زیرا اگر از درون دچار فساد شویم در مقابل کوچک‌ترین تحریکی آسیب پذیر هستیم، مطرح کرد: باید نسبت به رفع نقاط ضعف اهتمام داشت تا مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد.وی با بیان اینکه امروزه بزرگترین نعمت یعنی استقلال را داریم و باید مردم را در این زمینه آگاه کنیم، خاطرنشان کرد: دشمن شناسی و دوست شناسی باید با دقت بیشتری انجام شود زیرا از اوایل اسلام دشمن با لباس دوست نزدیک مسلمانان شده است و باید تلاش کنیم مطابق قوانین الهی عمل کرده و مصداق جمهوری اسلامی را پیاده کنیم.

اکنون در میدان مین قرار داریم اما به لطف الهی در امنیت هستیم

آیت الله جوادی آملی نیز در دیدار امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: اما آنچه در کنار اسلحه، این مملکت را حفظ می کند شما عزیزانید که بازوان این نظامید، اسلحه را بسیاری در اختیار دارند، اما آنچه شما عزیزان را متمایز می کند این است که آنها می گویند ما چرا کشته شویم؟ شما می گویید ما چرا شهید نشدیم؟


وی با اشاره به رشادتهای نیروی های مسلح در دوران دفاع مقدس گفت: این هشت سال جنگ تحمیلی در حقیقت جنگ جهانی بود چراکه همه کشورهای جهان علیه یک کشور متحد شدند و ایران را کوبیدند، اما نتوانستند کاری از پیش ببرند و بعد قطعنامه به امضاء رسید که پس از قطعنامه نیز عملیات مرصاد را ناجوانمردانه به راه انداختند که عزیزانی مانند صیاد شیرازی آن آتش را خاموش کردند.
وی گفت: اینکه دسیسه ها و فتنه ها اثری ندارد و خروش مردم آنها را بی اثر می کند برای این است که مردم تربیت شده انقلاب و اسلام هستند.
آیت الله جوادی آملی اظهار داشت:باید عظمت و خدمات ارتش عزیز و دوست داشتنی و دیگر نیروهای مسلح کشور را به جهانیان نشان داد، چرا که شما از مفاخر و عظمت های ایران اسلامی هستید.

کشورهای اسلامی به وجود سرداران شجاع ایرانی افتخار می‌کنند

آیت الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار با وزیر دفاع که در سالن محراب حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه قیام 19 دی مردم قم از اهمیت بسیاری در تاریخ انقلاب برخوردار است، اظهار کرد: این موضوع که توانسته‌ایم با حضور مرجعیت و روحانیت از اسلام دفاع کنیم و در جهان روی پای خود بایستیم بسیار مهم و قابل توجه است.تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه تمام کشورهای اسلامی به وجود سرداران شجاع ایرانی افتخار می‌کنند، عنوان کرد: امیدواریم با فرماندهی مقام معظم رهبری، رشادت‌های سرداران نیروهای مسلح و حمایت مردم انقلابی بتوانم زمینه ساز ظهور حضرت ولعیصر (عج) باشیم.

صنعت دفاعی کشور با اقتدار به پیش می رود

امیر سرتیپ حاتمی دراین دیدارها با بیان اینکه بحمدالله کارکنان وزارت دفاع از نیروهای متخصص، متعهد، ولایتمدار و با روحیه انقلابی تشکیل شده است، اظهار داشت: کارکنان این وزارتخانه با وجود تحریم های شکننده توانسته‌اند صنعت دفاعی را با اقتدار به پیش برده وموجبات سربلندی بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم کنند.

وی محیط سازمانی وزارت دفاع را  فضایی مذهبی، انقلابی، دینی و مانوس با روحانیت دانست و افزود: پس از بازدید فرمانده معظم کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای صنعت دفاعی و شرفیابی مدیران وزارت دفاع به محضر معظم له، ایشان  در بیانات ارزشمندی که مایه مباهات وزارت دفاع بود، فرمودند "دستاوردهای صنعت دفاعی شیرین و خرسند کننده بود، علت این خرسندی، علاوه بر دیدن توانایی های دفاعی که نقش به‌سزایی در افزایش سطح و ضریب اقتدار کشور دارد، مشاهده نیروهای عالِم، محقق، پژوهشگر، اهل فکر و اقدام و با ایمان است که بسیار خوشحال کننده و لذت بخش است. وجود چنین نیروها و عناصری در مجموعه صنایع دفاعی کشور، همچون جواهری بسیار گرانبها و غیرقابل قیمت گذاری است."

 
 انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .