چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
عضو فراکسیون امید در گفتگو با قم فردا ؛
ضعف هایی در رسیدگی به مطالبات مردم وجود دارد/مسئولین صدای اعتراض مردم را به موقع بشنوند
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در حال حاضر ضعف هایی در رسیدگی به مطالبات مردم و به خصوص اقشار آسیب پذیر جامعه دیده می شود که نیاز هست یک مقدار به ترمیم توجهات به این اقشار، به ویژه تحت پوشش های بهزیستی و کمیته امداد پرداخت.

سید هادی بهادری  در گفتگو با خبرنگار قم فردا، در خصوص لزوم پاسخگویی دولت به مطالبات اقتصادی مردم اظهار داشت:  در قانون اساسی طبق اصل سوم، نهم و هفتم دولت موظف است که به اقشار کم درآمد و به خصوص اقشار آسیب پذیر جامعه به صورت عادلانه رسیدگی کند.

وی افزود: به طوری که طبق قانون، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و مواردی مشابه اینها به صورت رایگان در اختیار این اقشار و سایر مردم قرار بگیرد. منتهی متاسفانه در حال حاضر ضعف هایی در رسیدگی به مطالبات مردم و به خصوص اقشار آسیب پذیر جامعه دیده می شود که نیاز هست یک مقدار به ترمیم توجهات به این اقشار، به ویژه تحت پوشش های بهزیستی و کمیته امداد پرداخت.

بهادری ادامه داد: البته امسال در لایحه بودجه تقدیمی توسط دولت توجهی به این موضوع شده و در راستای کاهش فقر مطلق یک مبلغی پیش بینی شده است که ان شاءالله اگر جدولی که ذیل تبصره 4 بودجه است تقسیط شود در این زمینه کمک هایی خواهد شد.

فقر مطلق از مهمترین آسیب های اجتماعی در کشور است

عضو فراکسیون  امید در خصوص مقابله با آسیب های اجتماعی گفت: آسیب های اجتماعی که بخش عمده آن به فقر مطلق برمی گردد، کسانی را هم که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد و کسانی که  درآمدهای خیلی پایینی را هم مورد تهدید قرار می دهد.

وی تصریح کرد: هر چند در لایحه بودجه تقدیمی دولت، یک مبلغی هم برای ترمیم وضعیت مالی این اقشار  در نظر شده که اگر اذن مقام معظم رهبری گرفته شود و مجلس هم آن را تصویب کند در اختیار این قشر قرار خواهد گرفت.

بهادری عنوان داشت: البته یک بخشی از اقدامات به شاخص های اقتصادی و اینکه تغییراتی در بخش اقتصادی صورت گرفته است یا خیر، برمی گردد که اگر از این منظر به داستان نگاه کنیم، نشان می دهد که در سال جدید  شاهد یک جهش نسبتا خوبی در رشد اقتصادی خواهیم بود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس یادآور شد: منتهی یکی از زمینه هایی که باید مورد توجه قرار بگیرد، ممانعت از افزایش قیمت های حامل های انرژی است که ما برای سال آینده در کمیسیون تلفیق هم اجازه افزایش قیمت بنزین و گازوئیل را ندادیم.

مسئولین صدای اعتراض مردم را به موقع بشنوند

وی در خصوص تجمعات اخیر بیان داشت: ماجرای تجمعات اخیر برخی از مردم که دلایل مختلف اقتصادی، سیاسی و... داشت، کار نسنجیده ای بود. اما این حق مردم است که مشکلات خود را به گوش مسئولین برسانند تا به آنها رسیدگی شود. منتهی هر کاری یک راهی دارد و باید از راه درست آن وارد شد.

بهادری در پایان خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم که ما دشمنانی داریم که همیشه در کمین نشسته و منتظرند از هر فرصتی سوء استفاده کرده و آتش بیار معرکه باشند. در تجمعات اخیر وقتی صدای معترضین به موقع شنیده و مدیریت نشد تبدیل به اعتراضات خیابانی شد و همین هم زمینه ورود و دخالت دشمنان را فراهم کرد که متاسفانه خسارت هایی هم به کشور و مردم وارد آمد.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .