چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
مدیر جامعه الزهرا(س):
تاکنون 40درصد بودجه جامعه الزهرا محقق شده است/تحصیل 12هزار طلبه ایرانی و غیرایرانی در جامعه الزهرا
مدیر جامعه الزهرا(س)با اشاره به اینکه تاکنون 50هزار نفر در جامعه الزهرا تحصیل کرده اند، گفت: تاکنون 40درصد بودجه جامعه الزهرا محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی پیش از ظهر امروز در نشست خبری پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی 98-97 با اشاره به اینکه سلامت جامعه در گرو تبادل اطلاعات صحیح است، اظهار داشت: اطلاعات مناسب می تواند به آرامش جامعه کمک کند.

وی ادامه داد: بانوان نیمی از افراد پویای جامعه می باشند که با نقش حیاتی و منحصر به فرد ، رسالت سنگین و خطیر تربیت نسل های بعدی را به دوش می کشند.

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به اینکه خانم ها یک جریان تاثیرگذار در جامعه است، گفت: ما در انقلاب اسلامی و حوزه های اجتماعی به‌صورت واضح تر تجربه کردیم.

وی بیان داشت: بعد از انقلاب اسلامی اولین قدم در جهت حوزه علوم دینی برای بانوان تأسیس جامعه الزهرا بود که تاکنون بیش از 50 هزار نفر در این مجموعه به تحصیل علوم دینی پرداخته اند.

مدنی افزود: در حال حاضر 12هزار نفر طلبه ایرانی و غیرایرانی در جامعه الزهرا در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در حال تحصیل می باشند.

وی اضافه کرد: جامعه الزهرا در کنار آموزش به اقدامات تبلیغی و پژوهشی هم مشغول می باشد و در کنار این سه بخش آموزشی، تبلیغی و پژوهشی جامعه الزهرا دارای دانشکده هدی و برخی مراکز وابسته به اینجا می باشد.

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به کرسی های آزاد اندیشی جامعه الزهرا، ابراز داشت:در سال گذشته بیش از 10کرسی علمی و پژوهشی برگزار شده است و امسال هم تاکنون برای برگزاری 10کرسی دیگر درخواست شده است.

وی ادامه داد:این کرسی های آزاداندیشی علمی و پژوهشی می تواند به رده های بالاتر مانند کرسی نظریه پردازی برود که تاکنون این مورد را نداشته ایم.

مدنی با اشاره به اینکه ما از تمام قاره ها بجز قاره استرالیا دانشجو داریم، گفت:جامعه الزهرا هیچ دفتر و امکاناتی برای جذب در خارج از کشور ندارد که برای پذیریش دانشجو یا از طریق فضای مجازی و یا از طریق دفاتر جامعه المصطفی اقدام می شود.

وی افزود:طلاب بین المللی جامعه الزهرا در سطح ها و رشته های مختلف در حال تحصیل می باشند؛ در محرم سال گذشته حدود 900 نفر از طلاب که 300 نفر از آنها طلاب بین المللی بودند در ایام محرم برای تبلیغ به ایران و خارج از ایران اعزام شدند.

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به نبود پشتیبانی از فارغ التحصیلان در خارج از کشور، بیان داشت: این مرکز حتی 1دلار هم برای پشتیبانی بین المللی از طلبه ها در خارج از کشور هزینه نکرده است و تمام طلبه ها خودجوش توسط خیرین در کشور های اروپایی، بیروت، هند و... مشغول تبلیغ هستند و یا در این کشورها مراکزی را ایجاد کرده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: تاکنون 40درصد بودجه جامعه الزهرا محقق شده است و از این جهت مشکلات فراوانی داریم البته برنامه ریزی داریم تا به کمک خیرین دین به استقلال این مرکز برویم و خود را از بودجه دولتی آزاد کنیم البته در این شرایط بد اقتصادی سخت است اما در حال برنامه ریزی کنیم.

انتهای پیام/160

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .