چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
یادداشت مدیر مسئول؛
فرصتی که سوخت
به جرات می توان گفت بیش از نیمی از 40 میلیون کاربر ایرانی تلگرام این روزها سری به چند و یا بیش از چند شبکه اجتماعی دیگر زده اند اما هنوز نیمه گمشده خودشان را پیدا نکرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  کافی است که سری به شبکه های اجتماعی دیگر بزنید ، در فاصله ای کوتاهی خواهید دید که دوستانتان نیز مشابه شما وارد می شوند یا خیلی از آن ها قبل از شما وارد این شبکه های اجتماعی شده اند.

در واقع به جرات می توان گفت بیش از نیمی از 40 میلیون کاربر ایرانی تلگرام این روزها سری به چند و یا بیش از چند شبکه اجتماعی دیگر زده اند اما هنوز نیمه گمشده خودشان را پیدا نکرده اند.

شبکه هایی مانند سروش ، آی گپ ، واتس آپ و چندین و چند شبکه ای دیگر این روزها ورود کاربران جدید را حس کرده اند اما هیچ کدام نتوانسته اند مخاطبان خودشان را راضی نگه دارند.

ضعف شبکه های اجتماعی داخلی در حالی با فیلتر تلگرام کاملا نمایان شد که انتظار می رفت حداقل بتوانند بخشی از مخاطبان خودشان را راضی نگه دارند.

نکته مهم دیگر این که چرا تاکنون مسئولان به فکر ایجاد یا حمایت از شبکه های اجتماعی بومی نبوده اند، در واقع این کوتاهی و ضعف عملا نمایان شده است حال این که مقام معظم رهبری بارها بر روی شبکه ملی اطلاعات و ساماندهی آن تاکید داشته و دارند.

علاوه بر این ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی بهمن ماه سال 95 در خصوص اهمیت شبکه ملی اطلاعات و پیام رسان های بومی گفت: علاوه بر راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، راه‌اندازی خدمات پایه کاربردی به صورت بومی نیز دیده شده است که باید عزم ملی برای راه‌اندازی ایمیل بومی، شبکه‌های پیام‌رسان داخلی و خدمات موتور جستجوی بومی بر روی این شبکه اجرایی شود.

وی با بیان اینکه گام مثبت در این خصوص برداشته شده است، اضافه کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها امیدواریم با اقداماتی که صورت می‌گیرد تا یک سال آینده شاهد جایگزینی شبکه‌های پیام‌رسان موبایلی داخلی به جای شبکه‌های پیام‌رسان خارجی باشیم.

حال با گذشت نزدیک به یک سال از این صحبت ها شبکه های پیام رسان داخلی اضافه شده اما کیفیت و کارآیی آن ها نتوانسته مخاطبان را راضی کند.

این در حالی است که در بسیاری از کشورهای جهان شبکه های پیام رسان بومی از محبوبیت بسیار زیادی بین مردم برخوردارند که نشان دهنده توجه این کشورها به پیام رسان های موبایلی بوده است.

نکته مهم این که مردم کشورمان به خوبی علاقمندی خودشان را شبکه تلگرام نشان داده اند و شناخت خواسته مردم کار زیاد دشواری نیست اما در این میان نیاز به سرمایه گذاری درست و البته دقیق روی شبکه های اجتماعی داخلی است تا بتوان کاربران ایرانی را جذب آن کرد.

این موضوع زمانی اهمیت خود را نشان می دهد که بدانیم شبکه های اجتماعی بیگانه یا در اختیار معاندان نظام و انقلاب قرار دارند یا این که سازندگان آن ها منافع دشمنان نظام را به منافع انقلاب و کشور ترجیح می دهند که نمونه آن در تلگرام مشخص شد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : سروش , تلگرام
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .