چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس؛
قانون برنامه و بودجه کشور 41 سال است که بروز نشده است/اغلب قوانین اقتصادی کشور برای بیش از 30 سال گذشته است
عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس گفت: برخی از قوانین در کشور وجود دارد که شاید مردم به طور مستقیم با آن سر و کار نداشته باشند اما این قوانین اثر مهم و حیاتی در دخل و خرج و اقتصاد مردم دارند؛ قانون برنامه و بودجه کشور، قانون بانک داری کشور و قانون تجارت از مهم ترین قوانینی هستند که بروز رسانی نشده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حمیدرضا حاجی‌بابایی ، عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  با اشاره به قدیمی بودن و عدم بروز رسانی برخی از قوانین حیاتی کشور اظهارداشت: برخی از قوانین در کشور وجود دارد که شاید مردم به طور مستقیم با آن سر و کار نداشته باشند اما این قوانین اثر مهم و حیاتی در دخل و خرج و اقتصاد مردم دارند؛ قانون برنامه و بودجه کشور، قانون بانک داری کشور و قانون تجارت از مهم ترین قوانینی هستند که بروز رسانی نشده اند.

 وی در ادامه با بیان اینکه قانون برنامه و بودجه کشور از سال 1352 تا کنون بروزرسانی نشده است، گفت:تمام قوانین کشور می بایست در طول مدت مقرری با توجه به پیشرفت های علم و تکنولوژی، بروزرسانی شوند ، قانون برنامه ، بودجه و محاسبات کشور از مهم ترین قوانین اقتصادی کشور است که از سال 1352 تا کنون بروز رسانی نشده است .

 عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: همچنین قانون تجارت و بانکداری کشور نیز از مدت ها قبل تدوین شده و بروز رسانی نشده است ؛ اعضای کمیسیون های اقتصادی و قضائی و حقوقی در حال حاضر مشغول تدوین قوانین جدید و بروز برای این دو بخش اقتصادی کشور هستند که مردم سر و کار بیشتری با آن دارند.

 حاجی بابایی با اشاره به پیشنهاد قانون برنامه و بودجه کشور از سوی دولت عنوان کرد: دولت باید لایحه ای در این خصوص به مجلس ارائه می کرد که این امر متاسفانه اتفاق نیوفتاد اما پیشنهادی دولت در این باره به مجلس ارائه کرده است و این پیشنهاد در کمیسیون های تخصصی در دست بررسی است.

 وی ادامه داد: یکی از مهم ترین وظایف مجلس تدوین قوانین جدید است که باید مجلس بیشتر وقت خود را در این زمینه بکار برد ، بسیاری از مشکلاتی که امروز مردم در عرصه اقتصادی با آن مواجه هستند زیر سایه قوانین فرسوده کشور است و باید هم مجلس و هم دولت همت کنند تا هر چه زودتر قوانین جدید و بروز رسانی شوند.

 

انتهای پیام/

منبع : شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
ناهید
۴ دي ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷
0
0
مقاله جامع و مفیدی در مورد اقتصاد مملکت را مطالعه کردم. به امید آنکه اینکه مساله اشاره شده مورد توجه مجلس و دولت قرار گیرد.