يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
چگونه با پسر نوجوان در خانه برخورد کنیم
برای این که پسرتان احساس نکند به خاطر جنسش هیچ محدودیتی ندارد، قوانین خانواده را بنویسید و به دیوار اتاقش بچسبانید و حتماً ساعات ورود و خروج را طبق مقررات خانواده درج کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، شاید بتوان یکی از مهم‌ترین مسوولیت‌ها و وظایفی را که والدین در مقابل نوجوانان خود دارند وظیفه تربیتی آن‌ها به شمار آورد؛ وظیفه‌ای که اگر خوب و درست از عهده آن برآیند، نتیجه‌اش آینده‌ای درخشان و مطمئن برای فرزندان است.

حالا اگر می‌خواهید به عنوان والدینی دلسوز و مسئول، آینده جسمی و روانی پسران خود را تأمین کنید، رعایت این نکات را فراموش نکنید:

۱ – پدر و مادر قبل از هر دوست ناباب یا جامعه ناسالمی می‌توانند رفتارهای پرخطر را به فرزندان شان بیاموزند. نتیجه تازه‌ترین تحقیقات روی بیش از ۲۰۰۰ نوجوان که به مصرف سیگار و مواد مخدر و … اعتیاد داشتند، نشان داده که ۴۰ تا ۶۰ درصد از این نوجوانان، برای اولین بار نحوه استعمال مواد دخانی را در خانه و توسط والدین خود آموخته‌اند؛ بنابراین اولین گام در دور نگه داشتن فرزندان از مواد مخدر، استعمال‌نکردن آن‌ها توسط والدین و به ویژه در منزل است.

۲ – شما نمی‌توانید از نوجوانتان توقع داشته باشید که مدام در محیط‌های آلوده و در مجاورت افراد معتاد قرار داشته باشد و هیچ تمایل یا حس کنجکاوی نسبت به مصرف مخدرها از خود نشان ندهد؛ بنابراین از رفت و آمد با دوستان یا اقوامی که اقدام به مصرف مخدرها جلوی اعضای خانواده می‌کنند، خودداری کنید.

۳ – با پرهیز از رذایل اخلاقی مانند دروغگویی، خشم و عصبانیت بی‌موقع یا ناسزا گفتن، الگوی رفتاری مناسبی برای نوجوانتان باشید.

۴ – بسیاری از پدران دوست دارند آینده‌ای را که برای خود متصور بوده‌اند و به آن نرسیده‌اند برای پسرانشان ترسیم کنند، اما خیلی از افسارگسیختگی‌ها و فاصله‌های بین والد و فرزند از همین جا شروع می‌شود. شما به عنوان یک پدر خوب، فقط وظیفه شناساندن راه‌های صحیح و غلط به فرزندتان و مشورت کردن با او در مورد علاقه‌مندی‌هایش را دارید و بهتر است انتخاب نهایی را به عهده فرزندتان بگذارید.

۵ – بسیاری از پسران از گوش دادن به نصیحت‌ها و توصیه‌های همیشگی گله‌مندند و فکر می‌کنند که نصیحت بیش از حد یعنی عدم اعتماد خانواده و کوچک شمردن آن‌ها. شما می‌توانید با خریدن انواع کتاب‌ها یا فیلم‌های آموزنده، فرزند خود را نسبت به مسائل و مشکلات موجود در جامعه به طور غیرمستقیم آگاه کنید.

 

6 – پسران در سنین نوجوانی علاقه خاصی به استقلال، جدا شدن از خانواده و پیوستن به گروه هم‌سالان دارند و نگرانی بسیاری از والدین، از ناشناخته بودن دوستان فرزندشان نزد آن‌هاست.

شما برای اینکه هم فرزندتان را خوشحال کنید و هم با دوستان جدیدش بیشتر آشنا شوید، می‌توانید هر چند وقت یک بار، یک مهمانی دوستانه ترتیب دهید و دوستان فرزندتان را هم با خانواده‌هایشان به صرف یک عصرانه ساده دعوت کنید. شما می‌توانید برای تسلط بیشتر به روابط فرزندتان هم، ماهی یک بار، یک برنامه کوهنوردی با دوستان فرزندتان و خانواده آن‌ها بچینید.

۷ – از تحقیر، توهین یا مقایسه‌کردن پسرتان با دیگران به شدت پرهیز کنید؛ چون انجام این اعمال موجب پرخاشگر و زورگو شدن آن‌ها در آینده می‌شود و این گونه فرزندان تحقیر شده بعد از رسیدن به استقلال سعی می‌کنند با توسل به زور وجود و قدرتشان را به دیگران اثبات کنند.

۸ – پسران، پدران آینده‌اند و باید مسوولیت‌پذیر بار بیایند؛ بنابراین انجام برخی از کارهای خانه را حتی اگر خیلی کم و پیش پا افتاده باشند به عهده پسرتان بگذارید؛ کارهایی مانند خرید نان یا گذاشتن کیسه زباله بیرون از منزل.

۹ – پسران در سنین نوجوانی علاقه زیادی به دیده و پذیرفته شدن از طرف جامعه دارند؛ بنابراین برای این کار اقدام به عوض کردن ظاهر و نوع پوشش خود می‌کنند. در مواجهه با این گونه مسائل، شما نباید با پرخاشگری و توهین فرزندتان را از تغییر ظاهرش منع کنید، بلکه باید با زبانی خوش و دلیل و منطق مناسب، او را تشویق به پذیرفته شدن از راه‌های دیگری غیر از تغییر ظاهر غیر متعارف کنید. از او بخواهید که رشته هنری یا ورزش مورد علاقه‌اش را به صورت حرفه‌ای ادامه دهد و موفقیت‌ها و قهرمانی‌های پیاپی‌اش سبب غرور و افتخار خودش و شما باشد.

۱۰ – آزادی مفرط ، بیشتر مخرب است نه موثر. شما با آزاد گذاشتن فرزند پسرتان در هر زمینه‌ای و برآورده کردن همه نیازهای او، فردی متکبر و خودخواه از او می‌سازید و موجب می‌شوید که او فکر کند در همه مکان‌ها و زمان‌ها، هر کاری که دلش بخواهد می‌تواند انجام دهد، اما وقتی طی زندگی با مسائلی غیر از آنچه باب میل اوست روبرو شود، یأس و ناامیدی سراسر وجودش را فرا می‌گیرد و عاقبت این نوجوانان چیزی نمی‌شود جز احساس پوچی و…

 

11 – پسرها عمدتا عهده‌دار چرخاندن چرخ مالی و اقتصادی زندگی در آینده هستند؛ بنابراین بهتر است پدران، آن‌ها را با مسائل و مشکلات مالی و حساب و کتاب و نحوه صحیح پول خرج کردن آشنا کنند و از نوجوانی پس انداز کردن و صرفه‌جویی را به آن‌ها یاد دهند.

۱۲ – این یک باور غلط است که دخترها بیشتر از پسرها به محبت نیاز دارند. پسرها هم به اندازه دخترها به محبت و حمایت عاطفی خانواده‌شان احتیاج دارند؛ پس وظیفه یک پدر یا مادر مهربان که به فکر سلامت روان فرزندش است، رعایت تعادل و عشق ورزی به همه فرزندان است.

۱۳ – معمولاً پسرها با پدرانشان راحت‌ترند و بهتر می‌توانند مشکلاتشان را با آن‌ها در میان بگذارند؛ بنابراین به عنوان یک پدر مسوول، روزی یک ساعت از وقتتان را به پسرتان اختصاص دهید و او را در راه حل مشکلاتش یاری کنید. فقط حواستان باشد که خشونت و پرخاش، جایی در راهنمایی‌هایتان نداشته باشد تا فرزندتان از مشورت کردن با شما پشیمان نشود و مشکلاتش را خارج از خانه و به روش‌های نادرست حل نکند.

۱۴ – پسر بچه‌ها علاقه شدیدی به بازی‌های خشن کامپیوتری دارند. برای جلوگیری از ناراحتی‌های جسمی و روحی فرزندتان، از تنها و آزاد گذاشتن او برای ساعت‌ها بازی با کامپیوتر خودداری کنید.

 

15 – بد نیست که حساب دخل و خرج فرزندتان را داشته باشید و دورادور بدانید که او پول‌هایش را چه طور خرج می‌کند. شاید باور نکنید اما خرید سیگار می‌تواند به سادگی خریدن یک بسته آدامس یا پفک باشد!

۱۶ – به پسرتان بیاموزید که زورگویی و قلدری راه معقول و پسندیده‌ای برای رسیدن به خواسته‌ها نیست؛ بنابراین بهتر است برای حل مشکلاتش راه‌های منطقی و آرام را پیش گیرد تا محبوبیتش پیش اطرافیان بیشتر شود.

 

17 – پسرها به خاطر موقعیت خانوادگی خاصی که در آینده دارند و باید مسوول و مدیر یک زندگی شوند، نیاز زیادی به اعتماد به نفس بالا دارند. شما می‌توانید با سپردن کارهای مهم به پسرتان و گفتن این جمله که «من می‌دانم تو به بهترین شکل ممکن این کار را انجام می‌دهی» اعتماد به ‌نفس فرزندتان را بالا ببرید و حس مفید بودن را به او القا کنید.

 

18 – با مسوولان و مشاوران مدرسه او در تماس باشید تا بتوانید از تغییرات احتمالی روانی یا تحصیلی فرزندتان خبردار باشید.

۱۹ – برای این که پسرتان احساس نکند به خاطر جنسش هیچ محدودیتی ندارد، قوانین خانواده را بنویسید و به دیوار اتاقش بچسبانید و حتماً ساعات ورود و خروج را طبق مقررات خانواده درج کنید و اگر دیدید که او از حدش تجاوز کرد، بنا به روحیاتش، تنبیه یا تشویقی برایش در نظر بگیرید تا بهتر شرایط خانواده را بپذیرد.

۲۰ – جوری رفتار نکنید که فرزندتان احساس کند برای هر کاری باید نظر شما را رعایت کند و حق انتخاب در هیچ زمینه‌ای را ندارد، این رفتار او را سرخورده می‌کند. انتخاب رنگ اتاق، لباس یا نوع تغذیه را به عهده خودش بگذارید.

۲۱ – هیچ گاه در برابر دختر یا فرزند کوچک‌ترتان به پسرتان نگویید که تو بزرگی یا پسری و این رفتارها از تو بعید است. عادلانه قضاوت کنید و به فرزندانتان بیاموزید که به یکدیگر احترام بگذارند و حقوق یکدیگر را هم رعایت کنند.

منبع : parsine.com
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
هانیه
۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۳۱
100
28
سلام و تشکرازمطالب خوبتان میخواستم بدونم سن پرخواش گری نوجوان پسر ازچند سال هست وتاکی ادامه داره؟؟؟؟مرسی
سید م ر حسینی
بخدا خیلی عالی بود ممنون از لطف وراهنمایی تون
۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۴:۵۹
sajad
۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۰
78
29
سلام..ممنون از مطالب اموزنده ی شما...میخواستم بدونم که چگونه بهش بفهمان که کارش اشتباه است و چطور قانعش کنم..
هانیه
۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۶
70
19
سلام و تشکرازمطالب خوبتان میخواستم بدونم سن پرخاشگری نوجوان پسر ازچند سال هست وتاکی ادامه داره؟؟؟؟مرسی
پویان اصارلو
۲۱ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۲
20
19
خیلی ممنون
مرضیه
۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۷
40
13
من برادری دارم 17 ساله هیچکدوم از این راهارو نمیتونیم پیش بگیریم چون لجوج تر میشه.برادرم بیشتر وقتشو بیرون خونه با دوستایی که اصل و نصب درستی ندارند میگذرونه و برداشتای خیلی زشتی داره الان 2 روزه که زیر نظر روانشناسه اگه تجربه ای دارین در اختیارم بزارین لطفا!!!
حمید
سلام
برادر من هم تو چنین سنی هست. به نظر من شما نمیتونید تاثیری مفید روی اون داشته باشید با توجه به وضعیتی که الان داره. بهتره پسری تو سن و سال او یا برادر بزرگتری که به اون احترام میگذارد را مامور دوستی با او کنید . بله دوستی !! فکر میکنید چرا جوانان ما به راه های مختلف کشیده میشوند از طریق همین دوستی. نکته مهم اینجاست که دوستی برادر بزرگتر یا پدر کم هزینه تر و کنترل شده تر هست ولی ما میخواهیم همیشه دوست نباشیم مدیر نوجوان باشیم . سعی کنید راه دوستی رو پیش بگیرید و با او به بیرون بروید و به او بگوئید که دوست دارید در برنامه هایش شرکت کنید مانند تفریحات شبانه . روز های تعطیل گردش ها و حتی از او یاد بگیرید . مثلا الان دیگه اینترنت موبایل و چت روم ها رو میشه دیگه جلوشو گرفت میتونید برای شروع از او بخواهید به شما هم یاد بدهد و شما را عضو گروهش کند . بعد کم کم مانند یک دوست در تصمیماتش تاثیر گذار باشید یعنی باید به جایی برسید که او از شما نظر بخواهد.
۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۷
احمد
۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۴
144
50
پسرم13سال دارد کمی بدخلق شده.امروزازجیبش سی دی مبتذل پیدا کردم چیکار کنم؟ راهنماییم کنیدلطفأ
حسن
پسرم12 سا ل داردخيلي پرخاشگرشده چگونه بااو رفتار كنم لطفا راهنمايم كنيد
۱۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۰
فرشته
با سلام به نظرم نباید با تند خویی بر خورد کرد پسر من هم در این سن قرار داره
۱۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۲۱
مریم قبله وردی
۲۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱:۱۵
48
11
سلام با تشکراز شما براذری دارم 17سله که اصلا حرف گوش نمیده وفقط به دوستاش فکر میکنه چون پدرم هم فوت شده ازکسی حساب نمیبره هرروشی راهم برای برخورد با او امتحان کردهایم حالا نمیدونیم چه جوری باهاش رفتار کنیم.لطفا راهنمایی کنید.
ايليا
۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۸
21
20
ممنون از مطالب جالبتون.ايا ميتوان در رابطه با جنسيت با نوجوان صحبت ?
مجیدملازاده
۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۵
15
10
سلام مهمترین مشکل برای پدرتامین آتیه پسر ازطریق شغل مناسبه،من عقیده ندارم که پسرمثلا توی۱۲سالگی اظهارعلاقه به شغلی بکنه که بنظرمن آینده خوبی توش نیست بلکه عقیده دارم چون علاقه ایجادمیشه پس بهتره شغل خاصی رو در مسیرش قرار بدم که آینده سازه،اگرم غلطه قانعم کنید

پدرام
۲۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۰۰
17
11
ارامش در محيط خانواده باعث عدم پرخاشگر ى مي شود مثلا حتي وقتي پدر عصبانيست خود را ارام نشان دهد پسر نوجوان احساس خوب تري نسبت به پدر خواهد داشت و همين امر باعث مي شود كه به مرور زمان پسر با پدر احساس راحتري بكند ومشكلاتش را با او در ميان بگذارد و همچنین در اينده نيز فردي با ارامش وبا وقار ميشود...
فاطمه حسنی
سلام من یه پسر بیست ساله دارم خیلی لجبازه واصلا گوش به حرف نمیدهد چندین بار به روانشناس مراجعه کرده اما سریع خسته شده ادامه نمیدهد ترم اول دانشگاه رفت سر امتحان پا پس کشید فکر کنم سیگار میکشه واز سربازی هم معاف شده وکارت قرمز گرفته حدود ده دفعه ست میره امتحان ایین نامه رد میشه سر کار هم یه خط در میون میره گاهی اصلا نمیره ومدام سرش تو گوشی وچت میکنه گاهی هم با دوستاش بیرونه برای امام حسین قمه میزنه تو ایستگاه یهو میبینی ده ساعته سر پاست اما امروز امتحان داره نمیره نوبت روانشناس داره نمیره پدر و برادرش مرتب تشویق میکنند برات مغازه میگیرم کار کنی ولی همیشه نیمه خالی لیوان رو می‌بینه منم نمیتونم به زور ببرمش دکتر زورم بهش نمیرسه درد دل یه مادر در مونده خدایی کمکم کنید تا بتونم کاری براش بکنم اصلا خودش هیچ امیدی برای زندگی نداره گواهینامه نداره از ما ماشین میخواد نمیدهیم بیشتر ناراحت میشه اما خودش یه قدم برنمیداره اصلا اعتماد به نفس نداره ازخودش چکار کنم بیرون با دوستاش جمع میشن خود زنی میکنن تمام دستاش خط خطی خال کوبی میکنه
۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۹
Mohammad samety
۲۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۲
21
5
سلام.
من پسری نوجوان هستم که در خانواده ای نه مذهبی نه مدل باز زندگی میکنم.
اساس مشکلات زندگی من با پدرم است زیرا از نظر من ثباتی ندارد وداعم به کار های من حتی به اب خوردنم هم ایراد میگیرد.
بعضی اوقات که این کار هایش را از حد و مرز میگذراند با غرور خاصی با پا در میانی مادرم از روی لج و لج بازی معذرت میخواهد ولی بعد از 2روز به رفتار های سابقش بر میگردد.
پدر این اخلاق را فقط با من ندارد بلکه این رفتار را حتی با برادر کوچکم و یا مادرم هم دارد. این خانواده ای که من دارم در ان زندگی میکنم تا حد امکان یعنی در واقع همه ی ارزو هایم را براورده میکند اما دریغ از دل خوش که داشته باشم.
من با پدرم مشکل های اساسی مثل طرز لباس پوشیدن و طرز حرف زدن و حتی چگونه غذا خوردنش هم مشکل دارم ولی زمانی که پدرم خوب است خیلی وی است ولی اکثر اوقات برای من غیر قابل نحمل است زیرا جلوی خانواده ی خودش مودب اما جلوی خانواده مادرم به خوبی زمانی که با خانواده ی خودش است نیست.
من فقط پدرم را برای روز های خوبش تحمل میکنم.
خواهش میکنم دوستان راه حلی پیش پام بگذارید...
آرش شهبازیان
باسلام.این مشکل رو اکثر خانواده ها دارن تنها تو نیستی که این مشکل رو داری .شیوه فرزندپروری خانواده شما تقریبا از نوع سخت گیر هستش.وراه حلشم تحمل وسازگاری هستش.وبدون رو در بایسی یا ازطریق واسطه(مادر-خواهریا عمه و...یا خودت با پدرت در این مورد صحبت کن)چون رفته رفته از پدرت متنفر خواهی شد وبین پدرت وخودت فاصله ایجاد میشه واین به ضرر هردوی شماست البته این احساس تنفر نسبی ودارای نوسانهایی خواهد بود ولی ضررهای جبران ناپذیری به زندگی تان خواهد زد البته تدریجی .وحتما با یک مشاور خوب وبا تجربه مشورت کنید.به خدا هم توکل کن ونماز ومعنویات رو هم فراموش نکن .با تشکر من درخدمتم.مشاور خانواده هستم.
۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۶
رویا
۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۵
16
14
پسرم سیزده سال داردوباپدرش راحت نیست پرخاشگروگوشه گیراست نمی دانم چگونه بااو رفتار کنم
محمد
۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۷
13
10
حتما
امیر مدرسی
۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۶:۵۷
12
10
مطلب فوق بسیار آموزنده بود من در برخورد با پسرم که در سن بلوغ است مستأصل شده بودم مرا راهنمائی کرد.متشکرم اجرکم عندالله
ارزو نصیری پور
۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۳:۰۲
23
12
پسری 16 ساله دارم، تازگی هامتوجه شدم که نمیتونم راحت باهاش صحبت کنم به محض صحبت کردن سریع مورد انتقادش قرار میگیرم وگاهی اوقات اصلا جواب نمیده، خیلی کم با ما سر سفره میشینه نمیخوام رفتاری کنم که بعدها پشیمون بشم ممنون میشم راهنماییم کنی با تشکر
اذين صفري
۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۵
14
6
با سلام برادر من ٢١سالشه ودانشجو من متوجه شدم سيگار ميكشه با اينكه اولش انكار كرد اون فرزند كوچك خانواده هم هست متاسفانه چند سال پيش برادر بزرگتر من معتاد بود كه با كمك خانواده وكمپ ترك كرد ولي سيگارش ترك نشد خانواده ما فرهنگي ومتعصب هستيم الان من نميدونم چكار كنم وچگونه به خانوادم اطلاع بدم
سپیده
باسلامم.لطفا قبل از اینکه به چگونه گفتن فکر کنید به اهمیت مساله فکر کنید و با شخص دیگری که هم برادرتان برای او احترام زیادی قایل است تو هم آینده برادرتان برایش ارزشمند صحبت کنید,مطمین باش چند فکر بهتر از یک فکر عمل میکند و از طرفی سعی کنید فشار فکری خود را با دیگری قسمت کنید و به فکر خودتان باشید شاید مساله ای که مدت ها ذهن شما را مشغول کرده خیلی ساده حل شود.موفق باشید
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۳
ا لهه ق
۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۷:۴۵
16
7
با سلام پسری11 ساله دارم در مسایل تربیتی با همسرم یک سو نیستم هر موقع که نیاز به قاطعیت هست همسرم پا در میانی میکنه و اجازه نمیده که حرف من اجرا بشه و بعد من رو هم متهم میکنه و میگه تو با این بچه دشمنی داری واقعا درموندم چکار کنم؟ آیا بی تفاوت باشم ؟ لطفا کمکم کنید
مجید بابایی
با سلام
بدین صورت تربیت بچه از دست پدر ومادر در رفته واز این شکاف نظر والدین نهایت سوءاستفاده را مینماید و با مشکلات جدی تر مواجه خواهید شد.
باید به دور از چشم بچه با هم به توافق برسید.
۱۴ دي ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۰
ماهور
۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۵
14
12
مدتی هست که من بدخلق شدم و با مادرم با تندخویی رفتار میکنم در ضمن من 14 سال دارم.راهنماییم کنید
یک مادر
خیلی جالب بود
۱۱ دي ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۴
مادر مهدی
سلام ماهور جان
پسرم شما همسن مهدی من هستی.در ضمن بسیار پسر خوبی هستی چون از اینکه باعث آزار مادرت شدی ناراختی.این یعنی توبا وجدان وبا غیرتی.عزیزم شما در یکی از زیباترین مراحل زندگی یعنی نوجوانی قرار داری.اما نوجوانی در حین زیبایش بسیار حساس ومرحه پیچیده ای است.تقریبا نوجوانان در این مرحله کمی پرخاشگر وتند خو می شوند اما مشکلی نیست ومی سود آن را کنترل کرد.شمااولین چیزی که باید بدانید این است که پدر ومادر عاشق فرزندانشان هستند وآرزوی آنها خوشبختی فرزندانشان هست.ماهور جان سعی کن با انها دوست باشی وبه آنها اطمینان کنی .هر وقت عصبانی شدی با کسی که صمیمی هستی مثل خاله ،دایی...که بتواند کمکت کنند صحبت کن.در آخر پسر نازنینم سلامتی وخوشبختی تمام بچه های دنیا آرزوی همه مادرهای دنیاست
۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۸:۲۴
مهدیه
۱۶ دي ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۵
16
6
باسلام وتشکرپسر 11ساله دارم اصلا حرف هیچ کسی رو گوش نمیکندبه زور درس میخوند میخواستم راهنماییم کنید باتشکر
زهرا اسلامی
پسری دارم ده ساله .امروز پسر خاله اش که 6ساله اش بهم گفت که پسرم رو دیده توی خیابان سیگار روشن کرده.از پسرم که پرسیدم با کلی قسم و آیه گفت اره مامان ولی فقط واسه شوخی بود .من لب نزدم.ولی من خیلی نگران.تو رو خدا کمکم کنید چ کنم.حس میکنم جنبه منفی پسرم بالاست
۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲:۵۰
نگین
۲۱ دي ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۵۸
10
1
اوف من 15 سال دارم و مدتی است ک خیلی گوشه گیرشدم
کریم
۲۲ دي ۱۳۹۳ ساعت ۱:۰۳
26
11
با سلام پسری 16 ساله دارم که بسیار تند مزاج و تند خو میباشد و هر چه کوتاه می ایم در او اثر نمی کند وهمین مساله باعث نگرانی من شده طوری که امشب نسبت به رفتارش بر خورد تندی کردم و حتی بر روی او دست بلند کردم ولی بر خلاف انتظارم او هم واکنش نشان داد و برروی من دست بلند کرد و این ضربه برای من که نسبت به پدر و مادر نهایت احترام را قایل هستم خیلی ضربه سنگینی بود و نمی دانم این ضربه را تحمل کنم حتی او شاهد نگهداری من از پدرم میباشد چونکه پدر من بر اثر تصادف حدود سیزده ماه هست که در کما میباشدولی بر خلاف انتظار من همچین برخوردی با من کرد خواهشمندم مرا راهنمایی نمایید و در صورت امکان جوابم را به پست الکترونیکی من ارسال نمایید با کمال تشکر پدری درمانده
نیما
۲۲ دي ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۳
6
4
سلام.ممنون خوب بود.مطالب آموزنده ای بود.
زهرا علمداری
۲۳ دي ۱۳۹۳ ساعت ۰:۴۵
7
4
پسرم ۲۴سالش رشته برق ولی به درساش اهمیت نمیده بعد از چهارسال هنوز چند واحد بیشتر تمام نکرده باز نشستگی زود هنگام پدر و مشکلات مالی رو بهونه کرده لطف کنید راه کاری برای مشکل من بگوید
احمد
۳۰ دي ۱۳۹۳ ساعت ۸:۴۳
13
1
تا چقدر پدر و مادر بایستی مراقب بچه هایشان باشند وقتی که یک نوجوان برای اوقات فراقت خود جایی نداشته باشد و انرژی اش را تخلیه کند پدر و مادر هر چقدر خوب باشند در حیطه خانه می توانند بچه های سالمی داشته باشند وقتی پا از خانه بیرون بگذارند و با گرگها مواجه شوند چه باید کرد .
اسماعيل
۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۷:۵۹
6
4
باتشکرازمطالب پرمحتوا وبسیار اموزنده
ملیسا ن
۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۹
7
4
راه کار چیه؟
m.a
۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۴
7
3
باسلام
فقط میخواستم بگم خوش بحال او پسری که پدر مادرش با اون رفتار های رو که نوشته شده را رعایت می کنند ..........افسوس
یک مادر نگران
۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۲۷
18
6
پسرم ۱۲سالش است او در برابر خواسته های ما مثلا خواندن درسش یا نپرداختن زیادش به ورزش و بازیهای کامپیوتری خیلی بی تفاوت برخورد می کند و کار خودش را انجام می دهد زمانی که به او اعتراض میکنیم جواب سر بالا می دهد ویا حتی بی احترامی می کند,من احساس میکنم نوعی ناسپاسی در او وجود دارد,

ما باید در برابر او چه کنیم؟
لطفا ما را راهنمایی کنید,ممنون
مهتاب عزیزی
۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۷
18
6
باسلام پسری 11ساله دارم به هیچ عنوان حرف من و پدرش را گوش نمیدهد وقتی میره بیرون شب میاد جواب میده ناسزا میگه به دوستاش زور میگه دوسث داره اذیت کنه به خصوص دختر خالشو همه کاراشو زیر زیر انجام میده بعد میگه من کاری نکردم اصلا برای حرف من تره خرد نمیکنه اما خیلی خیلی دلسوز و با معرفته برای فامیل و غریبه ها خیلی با ادبه سلام میکنه حالو احوال میکنه همه فایل هم دوستش دارند ولی اعتماد به نفسش پیش من پایینه همش میگه مامان من بد قدمم ببین امروز مثلا افتادم پام کبود شد یا وقتی بهش میگم کجا بودی دیر اومدی میگه من بمیرم راحت شی لطفا من رو راهنمایی کنید
امیدعلای
مهتاب خانوم بزارید پسرتان ازاد باشد
۲ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۲
یک خواهر
۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۱
9
4
سلام .. من یک برادر شانزده ساله دارم .. متاسفانه رفتارهای پرخاشگرانه ی زیادی دارد و هم روی من هم بر روی مادرم و هم پدرم دست بلند میکند ... متاسفانه پدرم به نوعی بیماری افسردگی دچار است و با دیدن وضعیت برادرم بیماری ایشان عود میکند.. روابط برادرم با هیچ یک از اعضای خانوادمان خوب نیست... تا بحال باچندین مشاور مشورت کرده ایم ولی اثربخش نبوده است ...برادرم سیگار میکشد و من خیلی نگران وی هستم ... نه در خانواده ی ما و نه در دوستانش چنین موردی مشاهده نشده ... هر راهکاری را که استفاده کردیم جواب نداده است ... لطفا و خواهشا هر چه سریعتر جواب بدهید
رضا
با سلام پسر منم نزدیک به گفته های شما بود که بعد از مشاوره و چند وعده سفر حل شد
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۹:۲۴
مادر
۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰:۴۷
5
2
سلام پسری دارم 14 ساله خیلی اخلاقش تندو عصبانی است هر چه من رعایتش میکنم صداش رو بلندتر میکنه فقط به فکر بازی فوتبال است . با اسرار من درس میخونه . گاهی وقتها از عصبانیت در رو میکوبه . داد میزنه. خیلی خیلی عصبی شده . گاهی وقتها که میگم درس بخون سرم داد میزنه میگه معلم نمی پرسه . البته باید بگم با اجبار من برای درس خوندن و گریه من رو دراوردن شاگرد سوم مدرسه شده. من خیلی براش ناراحتم .کلا عوض شده بی احترامی میکنه .میگه میخوام بازی کنم ولم کن و در اتاقش رو می بنده. خسته شدم . کمکم کنید . راهنماییم کنید . ممنون میشم .
پویا
به نظر من باید بعضی وقتها نسبت به درس پسرتان خود را بیخیال نشان دهید
۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۳
n
۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۹
4
8
,,من پسری 15 ساله دارم واصلا درس نمی خونه بیشتربادوستاش بیرونه بازی های کامپیوتری میکنه بایدچی کار کنم درس بخونه
زهره
پسری دارم که پانزده ساله است واصلا درس نمیخواند فقط بادوستاپش بیرون خانه رفته وبازی کامپیوتر میکند نمیدانم چطور بااو رفتار کنم
۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۲
فرشاد محمودی
من خودم 14 سالمه اگه پسرتون اینترنت داره بیبینید توش چیکار میکنه خیلی تاثییر دار
۱۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۰
نیما صادقی
۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۰
13
3
سلام من 13 سال دارم خواستم ببينم از چه سنی میتوانم تنها به بیرون از خانه بروم
چون تمام دوستانم در این سن بیرون میروند
حاجي ولي
۱۰ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۱
3
3
با سلام
متاسفانه مسايلي كه نبايد اتفاق بيفتد براي پسر من اتفاق افتاده و مدرسه نميرود و ديروقت به منزل مي ايد چند رفيق بد هم داردبه روانشناسهاي متعددي مراجعه كردم متاسفانه انها فقط به فكر جيب خود هستند و هيچگونه كاري انجام نميدهند در خواست كمك دارم لطفا هر راهي كه ميتوانم فرزندم را نجات دهم كمكم كنيد
با تشكر
ر-ک
۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۵
2
3
سلام خسته نباشید من 55 سالمه و فرزندی 31 ساله دارم که تشکیل خانواده داده و ظاهرا اعتیاد دارد و معترف نیست و در این 5سال که از ازدواجش گذشته عرصه هم به زنش و خانواده اش تنگ کرده مدام نسبت به برادرش حسادت میکند اگر کسی میداند چگونه باید رفتار کنم راهنماییم کنید سئوالی هم اگر دارید بپرسید با جون دل جواب میدهم
خاتون
بنظر من اولین گام برای حل مشکل اعتیاد، آشنایی جوانها با عواقب اعتیاد هست. جوانهای ما ناآگاهانه و از روی غفلت و بخاطر خوشی لحظه ای گرفتار این بلای خانمانسوز می شوند. دوستی و نزدیکی به پسرتان دومین گام می باشد. خواهشا با عروستان صحبت کنید که تا رفع این مشکلات، از بچه دار شدن جلوگیری کنند.
۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۹
000
۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۸
8
2
اخه چطور میگین ازاد نزارین فرزنداتونو یعنی باید صبح تا شب تو خونه بمونمو بپوسم این حرف شما باعث بد بین تر شدن پدرو مادر ها میشه
خانم کریمی
۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱:۴۸
8
0
پسر12ساله ای دارم که ازوقتی بچه دومم بدنیاآوردن خیلی بیشترعصبی وپرخاشگرشده من وپدرشواصلاتوهیچ چیزی قبول نداره.ازمانفرت داره حاضرجوابی وبی احترامی شدید به من میکنه ازپدرش خیلی حساب میبره وهردومونودوست نداره من بااین بچه چه کنم ازدرس ومدرسه شدیدانفرت داره.
ASGHAR ZARE
۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۹
6
1
مطالب فوق خیلی مفید است برای خانواده ها ومن تشکر میکنم
بازیار
۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۶
14
2
باعرض سلام پسری دارم که سنش 17سال دارد ویک ماه دیگه 18سال میشود به حدی پرخاشگر وبی ادب شده که نمیشود اوراکنترل کردوجدیدا حرکاتی غیر عادی انجام میدهد که ازعهده من وهمسرم خارج است که اوراکنترل کنیم شوهرم معتقد است که اومعتاد میباشدبه نظرمن کمی غیر عادی است او حالات اوطبیعی نیست هر وقت به بهانه ای ازما پول میگیرد به مبلغ ده هزار تومان یا بیست تومان خلاصه کمتر یابیشتر باپراخشگری ازخانه بیرون میرود وساعت دوازده یک یا دو وغیره به خانه میاید وبازهم لازم به ذکر میباشدکه به زور ماشین پدرش رامیبرد ودرسال گذشته چندبار به خاطر ماشین زدوخورد راه انداخت وباشوهرم گلاویز شدندحتی چاره ای پیدانکردم ویکی دوبارگفتیم پیش روانشناس بریم میگفت مگه من دیونه ام لطفا کمکم کنیدوراه چاره ای برایم بیابید
باتشکر بازیار
Benafshe soltani
۱۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۳:۳۴
4
2
سلام من یک مادر هستم که یک پسر سیزده ساله دارم و دو دختر کوچک تر از و پسر من هرچه بزرگتر شده میره مشکلآتش با خواهر ش بیشتر میشه من نمیدانم چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون
مهتاب
۳۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۵
6
1
برادرم با من خيلي دعوا مي كند به حرف من مادرم وپدرم گوش نميدهدممنون
خانم ص ح
۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲
8
3
باسلام می خواستم روش دوست شدن با نوجوانم را بیاموزم
حسن
۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۹
7
0
با سلام برادر من 15 ساله است و خودم چند سالي از او بزرگترم.موقعي كه من هم سن برادرم بودم بدون اغراق ميگم نوجواني بودم كه همه قبولم داشتن و خيلي پخته تر و متين تر نسبت به سنم بودم.تو زمينه درس و تحصيل واقعا بي نظير بودم و كل فاميل هميشه ازم تعريف و تمجيد ميكردن و خلاصه هميشه پدر و مادرم بهم افتخار ميكردند. حالا مشكل اينجاست كه برادرم اصلا هيچ وجه مشتركي با من نداره و دقيقا نقطه مقابل منه . انگار نه انگار كه ما با هم برادريم. درس كه نميخونه و همش براي خانواده دردسر درست ميكنه و هيچ رفتار خوبي نداره و به شدت دروغ گوست و پرخاشگر و متاسفانه به عادت زشت دزدي كردن هم مبتلاست.به شدت از آيندش هراس دارم و نميخواهم كه مايه ننگ خانواده بشود.از تنها كسي هم كه در خانواده حساب ميبرد من هستم.به همين خاطر براي اينكه صلابت خودم رو حفظ كنم هيچ وقت به رويش نميخندم و سعي دارم حداقل تا يه سني كه از آب و گل دربياد از من بترسه.پدرم باهاش مهربونه و از اخلاق پدرم سواستفاده ميكنه و اصلا حرفش رو حساب نميكنه و من از اين ميترسم كه با من هم چنين رفتاري داشته باشه. به نظرتون چيكار كنم؟
حسین
۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۶
3
2
من یک پسر 13 ساله ام من سیگار هم میکشم برادره بزگترم مدام دنبال من میگرده
ولی چیزی پیدا نمکنه بعضی وقتا پسر خالم به من میگه نکش ولی من میگم زندیگیه خودمه دوست دارم نابودش کنم
به والدینی که دوست ندارند بچه هایشان لب به این دود و دم هابگزارند توصیه میکنم که نو جوانان معمولا در زیر قالی لای کتاب ها زیر کمد داخل شلوار وهرجای غیر ممکن هیچ وقت فک نکنید پسرتان سیگار را نخی میخرن چون دردسرش بالاست و به خاطراینکه مشکلی نباشه پاکتی میگیرن حتا در قوطی های آدامس من حتی در کیف آلوما ولت هم جاسازی میکردم
جعفرزاده
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۲
6
3
با سلام مادری هستم یک پسری ۱۸ ساله دارم خیلی پرخاشگر وبی ادب است ومیدانم که سیگار میکشد از شما راه نمایی می خواهم
مهسا
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۵
5
2
سلام برادر من بسیار پرخاشگره و اصلا تو حرف زدنش در حد سنش نیست و مثل بچه ها به همه بی احترامی میکنه (با اینکه ذاتش خیلی خوبه) ولی کنترل رفتاراشا نداره و از پارسال که گوشی خوب گرفته همش سرش تو گوشیه فقط میخوابه یا سرش تو گوشیشه البته متوجه شدم که تو سایت های خوبی نمیره. نه با کسی حرف میزنه نه با کسی دوسته با اینکه درسش خیلی خوب بود ولی الان 2ساله داره سوم ریاضی رو میخونه و قبول نشده واقعا نمیدونم چیکار کنیم روز به روزم بدتر میشه
هستی
سلام خسته نباشیدفقط تاجایی که امکان داره بابچه هاتون دوست باشید انهارو نوازش کنید و بهشون احترام بزارید به لطف خداهمه عاقل وبافهم هستن
۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۹
اااااااا
شما خودت چند سال از برادرت بزرگ ترهستی
۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱:۰۶
مریم
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷
1
6
باسلام پسری دارم14ساله که رابطش باپدرش خوب نیست وهرچه پدرش اورانصیحت میکندگوش نمیده باتشگرراهنمایییم کنید
امین
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۳
2
3
با سلام . من یک پسر 14 ساله هستم . میخواستم بدونم چرا علاقه پسر ها به دختر ها در نوجوانی زیاده؟
شایان
چون هنوز تجربه ندارن و میخوان بدونن که داشتن دوست دختر چه حسی داره
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۶
زهرا
چون سن بلوغه وهمه باید این دوران را بگذرانند ولی بهتر است در کنار خانواده وکنترل شده باشد تا مشکلاتی به وجود نیاید تا زندگی ایندتان را تباه کند.
۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰
مژده
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۷
1
1
ممنون برا مطالب خوبتون.منتظر مطلبهای بعدی هستم
مادرمادر
۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۶:۰۵
15
5
سلام و وقت بخیر
لطفا راهکار بگید مشکلات و علائم را به هر حال همه پدرمادرانی که نوجوان دارند به نوعی میدانند
برای اینکه پسرم درگیر مشکلات ‌تمایلات جنسی نشه باید چکار کنم؟خواهش میکنم اگر براتون مهمه که یک نوجوان از بحران دوران بلوغ با موفقیت بیرون بیاد کمک کنید تا جواب سوالمو بگیرم
دیشب متوجه شدم که خودارضایی میکنه تا همین الان خواب به چشمام نیومده پسرم ۱۴ساله است:-(
ستایش
۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۱
7
1
پسرمن پرخاشگرشده حتی حاضرنیست اسم مادررابه زبان بیاوردلطفامن راراهنمایی کنید
فائزه
۱۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۹
2
1
سلام
برادری 13 ساله دارم ک خیلی زودرنج شده و واقعا نمیدونیم باید در برابر این قهرو اشتی هاش جدی انعکاس نشون بدیم یااز در مهربانی و عطوفت وارد بشیم
لطفا تجربه هاتون را ب اشتراک بگذارید
ممنون
کاوه
۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۹:۴۴
7
0
سلام
برادر من 16 سال داره و به تازگی براش گوشی لمسی خریدیم از اون وقت رفتارش یکم عجیب شد
من اتفاقی به تاریخچه وب گردی هاش نگاه کردم دیدم که دنبال مطالب و عکس های مستهجن،عصبی شدم و باهاش برخورد کردم اما باز کارشو تکرار کرد
خیلی دروغ میگ و پنهان کاری میکن
تمام پیام هاشو پاک میکن ک ما نبینیم ولی دیشب اتفاقی تاریخچه پیام هاشو دیدم که حرف از رابطه با کسی بود که داشت با ی واسطه حرف میزد که چقدر پول بده و...واقعا آروم و قرار ندارم. خواهش میکنم راهنماییم کنید من چه رفتاری نشون بدم که همه چی خراب تر نش و بفهم اشتباه میکن؟؟؟؟آیا پیش روانپزشک ببرمش یا مشاور؟؟ مادر پدرمو چه جوری در جریان بزارم؟؟
بیات
۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۴
3
9
سلام پسری دارم 13 ساله وقتی 4 سالش بود پدرش فوت کرد و تا 7سالگی پیش خودم بود و بعد از اون پیش پدر بزرگ و مادر بزرگش زندگی میکنه
وارد سن بلوغ شده کاملا متوجه تغییرات دوره بلوغش میشم ولی واقعا سر درگمم چطور می تونم از راه دور دوره بلوغش رو مدیریت کنم؟؟؟؟
سید محمود طبا طبایی
۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۵
6
5
سلام من پسر13ساله ای دارم که رفتارش در خانه چند ماهیست تغییر کرده وموجب نگرانی ما شده و نمیدونم چطور باهاش برخورد کنم البته از لحاظ تحصیلی خیلی خوبه ولی رفتارش تو خونه مخصوصا با برادر5ساله اش خوب نیست مطالب شما خیلی مفید بود من هم با دقت خواندم.از شما خواهش میکنم اگه برایتان مقدوره از تجربیات بیشترتون ما را هم بی نصیب نکنید باتشکر
امیر
۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۴
5
4
سلام
ما یک خانواده 4 نفره هستیم من 15-16 سال و برادر بزرگترم 21-22 سالشه
من بین بقیه پسرا میبینم با برادر بزرگتر مشکل دارن ، همه این مشکلو دارن و اگه کسی بگه نداره صد در صد دروغ گفته
این مشکل هم برای اینه ک برادر بزرگتر قبل از بدنیا اومدن برادر کوچک تر ی حس فرمانروایی داره ک با اومدن برادر کوچک تر حس میکنه ی نفر داره این فرمانروای رو ازش میگیره ، من مشکلم برادرم نیست و ب جایی رسیدم ک دیگ برادرم نتونه بهم زور بگه و از پسش بر میام
مشکلم اینه ک پدر و مادر من فکر میکنن عقل کل ان و همه چیو میدونن ، هیچ رفتار درستی با ما ندارن
پدرم رییس بانکه و بخاطر همین ی حس مدیرتی خاصی داره ، ینی خیلی مهربون باهات حرف میزنه ولی اگه با ی تکه حرفاش موافق نباشی دیگه تحت کنترل نیست و رفتار خوبی نداره
مادرم هم خیلی مغروره پدرم 50 و مادرم 47 سالشه
چطوری کاری کنم ک بیان این مطالبو بخونن ؟
میدونم ک اگه مادرم بخونه این مطالبو صد در صد رفتارش درست میشه و اگه اون بفهمه چطوری باید برخورد کنه ب پدرم هم یاد میده ینی بابام کملا تابع مامانمه
تو خونه اصلا رفتر خوبی ندارن و بعضی وقتا جون آدمو ب لب میارن طوری ک دوست دارم خودکشی کنم
حسینی
۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۴:۵۴
2
4
ایا این لجبازی ها هم پایانی داره
م،ح
۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۴
5
6
سلام عالی بوداگر سی دی مبتذل تو کیف بچه ها دیدیم چه کار کنیم....؟؟؟؟؟؟؟
دانیال 17تیر ماه
۱۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۹
2
1
با سلام تشکر از مطالب اموزندتان
پروانه
۱۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۳
5
2
باسلام

لطفا من را راهنمایی کنید که باپسرم که در سن 13 سالگی روابط عاشقانه برقرار کرده چگونه رفتار کنم
بهار
۲۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۰
6
0
سلام من داداشم ۱۷سالش با دوستای خوبی نمگرده تازگی ها متوجه شدم که به اعتیاد روی آورده اما نمیدانم شکم درست هست یا نه کمکم کنید
زهرا
۲۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰:۳۳
4
0
سلام پسری دارم 18ساله چند بار تو دستش سیگار دیدیم خیلی پرخاشگرم شده یکبارم تو وسایلش قرص ترامادول پیدا کردم البته ازمایش خون داد مشکای نداشت لطفا راهنمایم کنید
وحیده م
۲۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۲
3
3
الان تو این سن پسر بچه ها وسایل کامپیوتری زیادی از ما میخوان میخواستم بدونم باید به حرفشون گوش داد یا نه؟مخصوص وقتی میدونه که پدرش هم وسع مالیه خوبی هم داره,کامپیوتر و تبلت دلشو زده سونی چهار میخواد هر روز هم سر این جر وبحث داریم,لطفا راهنمایی کنید ممنون
عمرانی از رشخوار
۳۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۹
5
1
سلام پسر 12ساله ای دارم که درقبال نرسیدن به خواسته ها یاحتی دربرابر برادر کوچکترش در بازی دایم گریه میکند و ضعف نشان میدهد لطفا بگویید بااو چطور رفتار کنم
دانیال قاسمیاری
۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰:۳۱
9
0
من برادری دارم 30ساله ک ب تمام انحرافات جامعه کشیده شده است و الان در زندان ب سر میبرد حال من پسری دارم ک 13ساله دارم ک از لحاظ ظاهر ورفتار خیلی شبیه ب برادرم هست و این خیلی خیلی من را نگران کرده لطفا منو راهنمایی کنید
راضيه سيفي
۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۷:۲۴
6
2
باعرض سلام من از اينكه پسرم همش پاي بازيهاي اون لاين لابتوب يا ايپد شب تا صبح ميشينه و شبي ده بار صداش ميزم ولي هر دفعه ميگه بعديه ساعت تاصيح ميشه وخيلي عصبي شده ترسيدم خواهش ميكنم در اين زمينه من ياري بفرمايد متشكرم
خيلي ببخشيد من متوجه ام اين قسمت براي اظهار نظر ميباشد ولي واقعا من به كمك شما احتياج دارم ممنونم
م ن
۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۸
3
3
فرزند اول پسر پرخاشگر همه مون رواذیت میکنه کتک میزنه بی مسولیت
ناصر
۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰:۴۶
6
0
زیبا فرمودید .ممنون از مطالب ارزندتون
پارسا
۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۶
7
3
اگه یکی پدرش با پسرش این کارارو رعایت نکنه اون پسر باید چیکار کنه؟
سهیل سلیمانی
پسرم امسال فارغ التحصیل بارتبه عالی شد وبلافاصله هم برایش کار پیدا شد ولی متاسفانه بسیار کم صبر وتند خو است وکاملا دو شخصیت دارد دربیرون بسیار اورا باشخصیت ومهربان وبطور خلاصه اقا میدانند ولی در خانه حرف نمیزند اگرهم بزند بزور وبا پرخاشگری وطلبکارانه متلا اگر موبایلش را نداند کجا گداشته مجبوریم بخاطر حفظ ارامش همه سریع بدنبالش بگردیم تمام بسیار ودر حد کنترل نشده عصبانی می شود وبی احترامی می کند درزمان دانشجویی قرار بود بادختری ازدواج کند ولی خودشان هردو تصمیم گرفتند که بهم بزنند. واقعا مستاصل شدم. از در که وارد میشود انگار خانه را استرس میگیرد به تازگی نمازش را هم نمی خواند. بطور خلاصه حوصله هیچکداممان را ندارد بامن وپدرش فاصله سنی 28 دارد واز لحاظ تحصیلاتی هم همه در حد هم هستیم بسیار سعی میکنیم نصیحتش نکنیم به اومحبت بکنیم ودر رابطه با رفتارش خودر را به تغافل بزنیم ولی دست خودش نیست بسیار عصبانی وکم صبر وپراز استرس رتندخو می باشد چون اهل مطالعه است وتمام رفتارهای روانشناسی را خوانده وحوصله کوچکترین نصیحت ا ندارد خیلی هم دلم برایش می سوزد با اینهمه دانش ورتبه هم واقعا زندگی را برما خراب کرده است
۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۶
فرشته
سلام من پسری 15 ساله دارم که در حال بلوغ جسمی است و علاقه بسیار شدیدی به جوراب نازک زنانه داره و من از اینکار بسیار ناراحتم نمیدونم چطوری راهنماییش کنم البته من تا حالا چیزی به روی خودم نیاوردم لطفا راهنمایی کنید
۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۵
معین
۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۳:۲۹
5
2
سلام.من 14 سالمه هیچ موقع اعصاب ندارم و پدر مادرمم به ترتیب 58-52 سالشونه ولی بعضی وقتا پدر مادر بدجور اعصابمو خورد میکنن من مشت به دیوار میکوبم برادرمم 31 سالشه ولی هنوز مجرد تو خونه پیش ما اونم همیشه گیر میده و منم اونم همیشه بحث میکنیم.
فاطمه حسن پور
باسلام پسرم۱۷ سال داره خیلی بی مسولیت دروغگو به درس اهمیت نمیده پرخاشگر بی احترامی به پدر مادر دوست داره فقط با آدمهای خلافکار رابرت فکر منفی داره ولی همیشه تو خونه با پدرش درگیره موهاش رابد میزنه از نظربهداشت هیچی را رعایت نمیکنه تورا خدا بگید من پدر مادر چیکار کنیم تا بچه هامون باما خوب باشن
۳۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۲
خانم صلبري
۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۲
8
1
از راهنمايي هاي بسيارارزنده شماسپاسگذارم لطفا درخصوص شب نخوابي هاي اين نوجوانان رده سني 11 تا 14 سال راهنمايي بفرماييد با تشكر
Bita
۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۷:۱۵
8
4
با تشکر از مطالب خوبتون... در مورد مسائل جنسی چه طور میشود با نوجوان صحبت کرد؟
یوسفی
۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۴
3
5
سلام
با تشکر بنده پسر جوانی دارم علاقه جدی به درس ندارد خودم روزانه 10 ساعت کارمی کنم توان نشستن ومطالعه کنارش را ندارم
راهنمای کنید لطفا.
م-احمدی
۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۸:۱۸
4
5
فرزندم بازی کلش میکند.خودگفت معتاد این بازی شدم.تبلتو تحویلم داد باز دوباره اونو ازم میخواد مرا کتک میزند می گه تبلتمو پس بده.مال خودمه .شما بگویی من چکار کنم.
نادری
۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۵
13
5
پسر یازده ساله ام رفتاری دخترانه دارد . نمیدانم چگونه با او رفتار کنم
فیلی
با عرض سلام واقعا مطالب جالب و قابل بکارگیری هستند
۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۳
اتنا مشاور خانواده
بهتره با ان رفتار دخترانه کنی چون پرخاشگر یشود
۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰
مصی
۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۸
11
10
پسزی 15 ساله هستم که با پدر و مادرم مشکله اساسی دارم؛ ما تقریبا هفتگی در خانه دعوا داریم که بیشتر اوقات شدید میشود بعضی اوقات پدرم سره غذایایی هیچو پوچ با مادرم دعوا میکند مثلا چرا مبل را جابجا کردی و سره همین تغذیه فحاشی میکند و مادرم آسم عصبی دارد و به سرفه سرفه میفته به مرزه خقگی میوفته منم عصبی میشم با پدرم درگیری میکنم مشکل از کیست؟
م ه
۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹
0
0
تورو خدا کمکم کنید از دست پسر یازده ساله واخلاقهای بدش خسته شدم چکارکنم داره زندگی من وشوهرم رو به هم میزنه
فاطمه
۱۳ دي ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۷
1
0
من یک برادر ٢٠ساله دارم أو خيلي لجباز است و هميشه بهترين را براي خودش مي خواهد .وقتي يك كاري را مي گي انجام بده لج مي كند .و هميشه خيلي پول خرج مي كند .چه كار بايد بكنم؟
مرضیه
۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱:۴۴
1
1
سلام من پسری دارم یازده ساله که شش سالش بوده پدرش فوت شده والان رفتارش طوری اصلا حرف گوش نمیده وخيلي لوس شده نميدونم چه جوري باهاش رفتار کنم که درست واجتماعی بشه تورو خدا کمکم کنی.ممنونم
نوروزی R
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۷
0
0
باسلام خسته نباشید من ی پسر۸ساله دارم ک خیلی اذیت میکنه ب هیچ عنوان نمیخواد درس بخونه معلمامیگن بیش ازحد خودشو زده ب اون راه خیلی لوس خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون میشم